RU

Нові, а не «свої». Кого ми чекаємо в Офісі Генпрокурора p

23.01.2020, 11:48
Нові, а не «свої». Кого ми чекаємо в Офісі Генпрокурора - Фото

На правах спонсорства

Матеріал вийшов в рамках кампанії з добору прокурорів в Офіс Генерального прокурора, що підтримується міжнародною технічною допомогою

Триває реформа прокуратури: прийнято закон, завершено процес атестації діючих прокурорів, створено Офіс Генерального прокурора. Стартував наступний етап кадрової трансформації: 20 січня розпочався добір нових прокурорів в Офіс Генерального прокурора.

Навіщо нам потрібні нові люди

Генеральна прокуратура старого зразка була політично заангажованою, орієнтованою на відомчі війни та неефективною: розслідування багатьох резонансних справ залишалось без результату, а відповідальні за них прокурори зосереджувались виключно на власному збагаченні та захисті інтересів впливових осіб, а не на забезпеченні невідворотності покарання винних. Зловживання службовим становищем стало звичним явищем: замість закону  - «телефонне правосуддя». Як наслідок, рівень довіри суспільства до прокуратури – лише 15 відсотків. Очевидно, що головний орган кримінальної юстиції країни терміново потребує перетворень, зокрема кадрових змін.

Прийняття закону дало змогу провести атестацію 1339 прокурорів Генеральної прокуратури України, метою якої було залишити чесних та фахових. Відбір пройшли лише 610 кращих прокурорів. За часи усіх «реформ» прокуратура ніколи не зазнавала таких кардинальних змін. Ми не зупинились і йдемо далі. Настав час зробити ставку на досвідчених юристів, які ніколи не працювали у системі старого формату. Це рішення продиктоване прагненням змінити сам принцип кадрового формування органів кримінальної юстиції.  

Кого ми хочемо бачити в команді

Офіс Генерального прокурора – це не нова вивіска, це інші цінності та принципи в роботі. Тому ми шукаємо молодих, амбітних, чесних юристів, адвокатів та науковців, які прагнуть змін в державі. Відсутність у кандидата практичного досвіду роботи в прокуратурі будь-якого рівня не буде перешкодою, оскільки до кваліфікації кандидатів висуваються такі ж вимоги, як і до прокурорів, що пройшли атестацію. Вони також повинні будуть успішно пройти анонімне тестування на знання законодавства і загальні здібності, виконати практичне завдання і відповісти на запитання незалежної комісії.

Для прозорого та неупередженого оцінювання кандидатів створені кадрові комісії, до складу яких увійшли представники міжнародних неурядових організацій та проєктів міжнародної технічної допомоги.  Після успішного подолання усіх етапів добору найкращі кандидати пройдуть стажування, де вони зможуть отримати необхідний досвід, і займуть одну зі 100 вакансій в Офісі.

Які переваги роботи в Офісі Генерального прокурора

Ми розуміємо, що для того, аби залучити до співпраці найкращі кадри, необхідно забезпечити їм відповідні умови.

Так, вже з 1 січня 2020 року підвищені оклади прокурорів Офісу в чотири рази. Щоб максимально зменшити корупційні ризики в робочому процесі, в новій прокуратурі буде впроваджено адекватну систему заохочень – надбавки та премії за результатами оцінки їхньої роботи.

Важливо зазначити, що система найму та оцінки результатів роботи прокурорів буде прозорою та об’єктивною. Прокурорів призначатимуть на посади, підвищуватимуть та мотивуватимуть виключно відповідно до їхніх якостей і досягнень, а не за принципами кумівства. Діяльність прокурорів оцінюватиме спеціальний департамент, а оцінки заноситимуться в електронну систему.

Крім того, для професійного зростання прокурорів ми відкриваємо новий Тренінговий центр, де кожен прокурор відповідно до професійних потреб матиме змогу пройти тренінги з українськими та 

іноземними викладачами з використанням кращих міжнародних практик. Сучасний, нелекційний підхід до навчання без штатних тренерів допоможе швидше адаптуватися до роботи в нових умовах і професійно зростати надалі. До того ж, тепер прокурори матимуть чіткі критерії оцінки якості роботи, які дозволять їм працювати на результат, отримувати за це гідну винагороду та постійно розвивати свої компетенції.

Також ми запроваджуємо керівні принципи та стандартні операційні процедури для забезпечення однакового застосування закону і передбачуваності процесу. Це допоможе звузити дискрецію прокурорів і дозволить уникнути подвійних стандартів. Ми продовжуємо впроваджувати систему електронного документообігу у кримінальному судочинстві, яка підвищить ефективність роботи прокурорів і зменшить бюрократизацію процесу.

Ми зацікавлені в тому, щоб нові прокурори потрапили в максимально комфортне професійне середовище, де вони будуть захищені від внутрішнього та зовнішнього тиску і зможуть працювати виключно в межах букви закону.

Чого ми хочемо досягти у перспективі

Наша кінцева мета – нова прокуратура, гідна довіри суспільства, з новими процесами, правилами та цінностями. І ми сподіваємось, що кожен, хто розділяє наше прагнення та готовий стати частиною цих змін скористається нагодою та приєднається до команди Офісу Генерального прокурора.

Добір прокурорів до Офісу Генерального прокурора вже розпочато.

Детальна інформація про конкурс і перелік необхідних документів – за посиланням: https://www.gp.gov.ua/job

Відправте документи і приєднайтесь до команди нової прокуратури.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини