RU

Монетизація землі в умовах мораторію на продаж p

28.11.2018, 10:18
Монетизація землі в умовах мораторію на продаж - Фото

На правах реклами

DPL - міжнародний agrotech стартап з пілотними проектами в Україні та Африці. Метою проекту є створення блокчейн-кооперативної онлайн платформи, на якій учасники агроіндустрії зможуть реалізувати свої бізнес-плани, залучаючи інвестиції, а трейдери - торгувати на інноваційній біржі фізичними поставками, використовуючи smart-контракти, і деривативами.

В Україні на сьогоднішній день обробляється близько 32 млн га землі, при цьому вартість гектара не перевищує $2100. Це дуже низька ціна в порівнянні з європейськими країнами. Наприклад, в сусідній Польщі обробляється не більше 14 млн га, а ціна одного гектара починається з $8000, в Швейцарії ця цифра перевищує $72000.

Земельна реформа почалася в 1991 році, але десятки років обговорень так і не привели до універсального рішення для ринку землі в Україні. Мораторій на продаж землі істотно гальмує розвиток агробізнесу і створює замкнуте коло з нестачею інвестицій і відсутністю високотехнологічних рішень. Одні вважають, що необхідно терміново відкрити ринок для залучення інвестицій, інші бояться, що земля тут же буде викуплена великими корпораціями майже задарма, а українці залишаться ні з чим. Команда DPL говорить, що за кілька років досліджень, знайшла вихід з цього глухого кута.

“При розробці Платформи DPL, ми вивчили ринок землі в процвітаючих країнах і зіставили ці дані з проблемами економік світу, що відстають. Головним питанням було: як підійти до ринку землі України, щоб залучити великі інвестиції, і при цьому зберегти право власності землі за народом. Для досягнення цих цілей на сьогоднішній день не обов'язково починати продавати землю, потрібно дати землевласникам можливість отримувати високі доходи від землі без необхідності її фактичного продажу. Потрібно створити максимально комфортну, безпечну екосистему, яка дозволить учасникам ринку об'єднатися в сільськогосподарські, виробничі та споживчі кооперативи. Учасникам ринку необхідно мати можливість взаємодіяти в умовах, де немає місця корупції та обману, а їх дані надійно захищені. Сьогодні це все можливо завдяки новим технологіям, таким як блокчейн і штучний інтелект”, зазначив генеральний директор представництва DPL в Україні Роман Назаров.

Перехід агробізнесу в цифровий простір істотно підвищить ціни на землю, оптимізує її використання і дозволить Україні зробити великі кроки для формування здорового ринку землі. Учасники отримають доступ до відкритого реєстру землі і детальної аналітики. У міжнародних інвесторів буде можливість прямого інвестування в проекти, а менеджери зможуть керувати ними з будь-якої точки світу. Бізнес зможе користуватися новими технологіями обробки землі і контролю якості, а трейдери - займатися міжнародною торгівлею без посередників на біржі з високою пропускною здатністю.

Команда DPL впевнена, що прийняття нового курсу на оцифровування економіки і токенізацію землі приведе Україну до економічного прориву і дозволить українцям жити по-новому.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини