RU

Модульні АЗС. Досвід Європи та перспективи розвитку в Україні pr

12.04.2021, 15:02
Модульні АЗС. Досвід Європи та перспективи розвитку в Україні - Фото

На правах реклами

Модульні АЗС – це легальний та зручний формат заправок, який добре себе зарекомендував у Європі та США, а тепер починає розвиватися в Україні

Такі заправки привабливі для споживача з багатьох причин:

Зручне місце

Інфраструктура таких АЗС проста і компактна, вони не займають багато місця і тому зручно і практично розташовуються в жвавих місцях на дорогах і навіть в межах міста. Їм не потрібно багато землі, функціональна конструкція модулів дозволяє розмістити АЗС навіть в самих жвавих місцях практично будь-яких міст світу, і це буде практично, а головне безпечно для всіх. Про цей факт розповімо трохи пізніше. Модульні АЗС це як піт-стоп для гоночних машин, а не величезні комплекси на дорозі. І в цьому їх велика перевага для розвитку і масштабування на ринку будь-якої країни.

Відмінна ціна

Все коштує грошей. Але клієнти в праві самі вибирати, чи хочуть платити тільки за паливо або за можливість "пошопитись" на АЗС. Адже весь додатковий сервіс завжди відображається на ціні кожного літра. І тут в чеку клієнта відображається все: вартість проекту АЗС, реклама, комунікації, рахунки за електроенергію і воду, кількість співробітників, обслуговування обладнання і т.і. – і за все це потрібно платити. А на малих АЗС клієнтплатить тільки за паливо, і нічого зайвого. Тому ціна приємно радує споживачів, вона на 10-25% менше від стели розпіарених АЗС.

Навіщо платити більше і чи варто – кожен вирішує сам ...

Швидка швидкість обслуговування

Середній час заправки на великих АЗС становить близько 20 хвилин. Черги на заїзд, в касу, очікування операторів та кави – все це краде дорогоцінні хвилини. Тоді як модульні АЗС дають можливість заправитися протягом 5 хвилин. Клієнт може взагалі не виходити з машини або самостійно її заправити і розплатитися банківською картою. Все просто, швидко і легально. Діяльність малих модульних АЗС повністю відповідає всім правилам ведення бізнесу.

Висока якість

Пріоритет для більшості модульних АЗС реалізація дизельного палива. Кожен власник дизельного авто може підтвердити, як миттєво двигун реагує на якість заправки. І якби паливо модульних АЗС не відповідало стандартам, вони б втратили всіх клієнтів. Для бензину та газу на малих АЗС – працює той же принцип. Це просте, але наочне пояснення. А якщо вникнути в модель цього бізнесу стане ясно, що розбавляти і розмішувати паливо модульні АЗС не можуть в принципі. Весь логістичний ланцюжок побудован таким чином, що виключає будь-які можливості маніпуляцій з паливом, воно доставляється безпосередньо від виробника до споживача.

Безпека

Статистика річ уперта. І всупереч усім спробам великих гравців ринку дискредитувати модульні АЗС в очах громадськості, факти свідчать про протилежне. Легальні модульні АЗС відповідають всім правилам пожежної безпеки. А кількість надзвичайних подій на модульних АЗС навіть менше ніж у великих гравців галузі. Ці дані легко підтвердити в відкритих джерелах і новинах

Сьогодні в Україні малі АЗС – це бізнес, здатний змінити ринок палива. Це стимул для розвитку всієї галузі, адже прозора конкуренція – завжди найкраща мотивація ставати ефективніше і краще. Це податки до бюджету держави і тисячі робочих місць, які працюють, щоб в Україні було доступне паливо для всіх.

Звичайно, такі АЗС ще тільки починають активно розвиватися разом із законодавчою базою регулювання їх діяльності та часто стикаються з неправомірним перешкоджанням діяльності від контролюючих органів на місцях. Чи спробами монополістів дискредитації модульних АЗС в ЗМІ чи лобіювання перешкоджання їх діяльності.

Практика показує, це лише перепони на великій дорозі малих АЗС. Бо вони є доступною альтернативою, яка давно показала свою користь для споживачів і держави.

Для захисту своїх законних прав модульні АЗС об'єднуються в Національну Асоціацію паливного рітейлу де отримують юридичну і технічну підтримку, а також консультації з усіх супутніх питань діяльності малих АЗС. А головне, учасники НАТР домагаються єдиних правил ліцензування модульних заправок в Україні, – сказано в фейсбуці організації

Досвід Європи та США показав, що модульні АЗС – легальний безпечний і практичний формат, який точно буде розвиватися і в нашій країні. Монополія на цьому ринку не може тривати вічно ...

І українці це розуміють!

Для довідки

Модульні АЗС в Європі успішно працюють вже протягом 3-х десятиліть. Це звичний і зручний формат для жителів розвинених країн. З огляду на підписану угоду про асоціацію між Україною та ЄС, наш уряд зобов'язується імплементувати близько 350 актів європейського законодавства до 2025 року. Серед яких повинна бути і спрощена система ліцензування та регламентування діяльності малих АЗС. Перейнявши європейський досвід в цьому питанні – країна зможе отримати єдині і прозорі правила гри для всіх учасників ринку палива. А споживач отримає якісну альтернативу заправки на традиційних АЗС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини