Карантин: що робити, якщо болить зуб? p

30.04.2020, 09:00
Карантин: що робити, якщо болить зуб? - Фото

Інтерв'ю з фахівцем в області стоматології Юлією Філіпчук

На правах спонсорства

Ось уже майже два місяці, українці живуть в новому стані, адже карантин змусив кожного з нас привчити себе до певних обставин і суворого режиму.

Звичайно, поряд з економічною ситуацією і повсякденними справами, істотних змін зазнала і стоматологічна галузь. Про всі нюанси «лікування зубів на карантині», ми поговоримо з власницею мережі стоматологічних клінік в Києві Юлією Філіпчук.

Добрий день, Юлія, з 12 березня в Україні ввели карантин і ряд інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції, як Ви відреагували на ці події?

Я дуже стурбована тим, що сталося, як дружина, мати і керівник бізнесу, який безпосередньо пов'язаний зі здоров'ям, адже на мене обрушилася безліч нових умов.

Кожен з нас вже більш-менш, вибудував свій режим карантину: хтось самоізолювався, хтось прийняв рішення вести свій звичний спосіб життя, хтось намагається маневрувати між першим і другим варіантом.

Я міркую, як фахівець з більш ніж 20-річним стажем роботи в стоматології і хочу сказати, що який би шлях не вибрала людина, не варто забувати про те, що потрібно побоюватися не тільки COVID-2019. Пандемія охопила світ відносно недавно, безперечно, вона забирає життя, але ж смертність викликана не тільки нею. Жодним чином не закликаю ігнорувати найсуворіші рекомендації ВООЗ, я хочу акцентувати увагу на тому, що не «короною» єдиною ми всі живемо.

Усвідомлюючи все це і розставляючи пріоритети, мною було прийнято рішення підтримати ініціативу Міністерства охорони здоров'я і перевести роботу стоматологічних центрів JAZZ DENT CLUB і DenTectum, керівником яких я є, в ургентний режим роботи.

Поясніть, будь ласка, що конкретно означає для пацієнтів такий режим роботи, на прикладі Ваших клінік?

В першу чергу, ми - лікарі і розуміємо, що карієс, або пульпіт не можуть зупинитися в розвитку разом з економікою. Атипова 8-ка, яка моментально може відбитися на градуснику у вигляді 39, не підвладна тому, що світ завмер в очікуванні.

Це і є той горезвісний ургентний стан. І нарікання з приводу відсутності різних «ритуалів краси» не зрівняються з тим моментом, коли зубний біль дав про себе знати. Зуби виконують не тільки естетичну роль, вони впливають і на травний процес, роботу нервової системи. Шлунок, серце, мигдалини, судини беруть на себе удар через те, що мозок вирішує вибрати режим «лінь» і не звернутися за допомогою до стоматолога. Також інші органи саме через зуби демонструють свій плачевний стан. Чи багато хто знає, що, наприклад, уражена карієсом нижня «четвірка» може вказувати на гастрит; а їх її сусідка «п'ятірка» - на неполадки кишківника.

Ургенція - це не завжди біль. Іноді зубний абсцес (припухлість біля зуба) може роками «таємно» паразитувати, але одного разу він, все-таки, змусить звернути на себе увагу пульсуючим болем. А все тому, що раніше був проігноровані карієс, пошкодження слизової, пульпіт, гінгівіт.

За своїм професійним досвідом спілкування з пацієнтами знаю: багато хоч раз в житті грішили тим, що самостійно приписували собі знеболюючі або, ще гірше, антибіотики. Іноді це прибирає симптоми, але НІКОЛИ не вирішує проблему. Рано, чи пізно доведеться звернутися до стоматолога вже з посиленою проблемою і ймовірністю втрати зуба. Зокрема через такі ситуації і був введений - ургентний режим роботи. Не можна кидати людей «один-на-один» з проблемою, яка завдає шкоди здоров'ю. Ми повинні моментально реагувати і усувати щонайменші проблеми медичного характеру, які гостро дають про себе знати.

Ми вже зрозуміли необхідність ургентного стану, а тепер розкажіть, як JAZZ DENT CLUB і DenTectum підготувався до прийому пацієнтів в такому посиленому режимі?

Носіння масок і рукавичок, обробка антисептиком всього, до чого торкаємося, не стало для нас новиною. Відповідно до наказу МОЗ, ми придбали додаткові засоби захисту: одноразові стерильні хірургічні халати, захисні костюми, респіратори FFP3, захисні щитки та окуляри.

Ми подбали про те, щоб дефіцитні медичні маски і антисептики для рук були завжди доступні для нашого медперсоналу і відвідувачів. Прийом кожного пацієнта завжди починається з обробки порожнини рота (полоскання розчином хлоргексидину) і закінчується обов'язковою антисептичної обробкою і кварцуванням кабінету.

Всі вже звикли до того, що посмішку адміністратора можна розпізнати тільки через маску, протиепідемічний халат - це нова уніформа, а рукавички - частина дрес-коду.

До речі, якщо раніше «до» чи «після» візиту в кабінет ми пригощали чаєм і кавою, то тепер - видаємо презенти у вигляді медичних масок, які обов'язково потрібно міняти якомога частіше.

Юлія, напевно більшість власників стоматологічних центрів та всіх інших, цікавить окреме питання - захист медичного персоналу. Як це працює в Ваших клініках?

Кожного ургентного відвідувача ми сприймаємо, як можливого носія вірусу. Так, звучить, звичайно, страшно, але лікар і його асистент - це люди, які за службовим обов'язком схильні в кілька разів більшій небезпеці, ніж той, хто дотримується домашнього карантину.

Тільки уявіть, що крім думок про те, як прокласти оптимальний маршрут на роботу, вони стурбовані ще й тим, як би не заразитися вірусом від пацієнта, з яким потрібно перебувати в безпосередньому контакті. Тому все, про що я говорила вище - гарантія безпеки медпрацівника. А значить і пацієнта, щоб лікар не став тою самою сполучною ланкою в ланцюжку передачі вірусів.

Тоді скажіть, будь ласка, як Ви сприймаєте бажання своїх співробітників залишитися вдома, в зв'язку з карантином?

У нас ніколи не було матріархату в моїй особі, і я з розумінням поставилася до вибору кожного члена колективу залишитися вдома, або продовжити працювати в нових реаліях.

На завершення розмови: щоб Вам хотілося порадити, або донести до пацієнтів, які зіткнулися зі стоматологічними проблемами в період карантину?

Хочеться просто підкреслити, коли в черговий раз, зуб сигналізує SOS - не чекайте дива від знеболюючих і народних засобів - звертайтеся за допомогою в стоматологічну клініку. Не потрібно сподіватися до вищих сил і чекати, поки обличчя, або шия збільшиться в розмірах. Прошу: використовуйте цибулю, часник і сало тільки з кулінарною метою, а не з лікувальною. І обов'язково шукайте стоматологію, яка працює в ургентному режимі і не полінуйтеся перевірити, чи впроваджені в ній додаткові методи захисту, про які я розповіла на прикладі JAZZ DENT CLUB і DenTectum.

А якщо вирішите довіритися нам безпосередньо, або за допомогою інтернет ресурсів jazzdent.club і dentectum.com.ua, то ми завжди запитаємо: «яка у вас температура?» і «чи є у вашому оточенні хворі?». Для нас це не фікція, а інформація, яка може зберегти життя.

Підтримуйте і напрацьовуйте імунітет, усунувши всі стоматологічні проблеми, а наші клініки працюватимуть для всіх, кому потрібна невідкладна допомога!

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами