RU

IT-системи для комунікації з виборцями – досвід Elect.pro p

14.05.2019, 11:58
IT-системи для комунікації з виборцями – досвід Elect.pro - Фото

На правах реклами

Сучасні технології, широко поширені у США та Європі, почали активно впроваджуватись і в Україні. Здається, нарешті політичні діячі зрозуміли, що робота з електоратом не повинна обмежуватись двома місяцями перед виборами. 

Нова ера маркетингу та мікротаргетингу стартувала у політиці разом із початком президентства Барака Обами у 2008 році. Саме завдяки тому, що маркетингові та бізнес-технології чудово працюють і на політичному полі, його команда тоді виграла президентські перегони. У США мікротаргетинг повністю змінив підхід до співпраці з виборцем. Дещо подібне починає поступово відбуватися й у нас. Нинішні президентські вибори в Україні були показовими. Старі механізми і традиційні засоби роботи з виборцем (тб- і радіо реклама, білборди і агітаційні намети) без нових креативних рішень — малоефективні.

Політичний маркетинг

Нові IT-рішення з автоматизації — це технології управління відносинами з виборцем, що дозволяють максимально швидко реагувати на температуру підтримки та рівень лояльності до кандидата. Колишній голова Комітету виборців України народний депутат Олександр Черненко розповів, що «деякі політичні партії намагаються власними силами розробляти програмне забезпечення для контролю роботи штабу та обробки звернень громадян, але для такої системи все ж потрібні професіонали, які будуть відповідати за алгоритм та автоматизацію внутрішніх бізнес-процесів штабів». Олександр Черненко переконаний, що подібні автоматизовані системи будуть дуже корисними не лише у штабах партій, а й кандидатам-мажоритарникам, за плечима яких немає такої великої команди, проте існує потреба працювати з виборцем і контролювати хід самих виборів.

Якраз таку систему автоматизації наразі активно впроваджує для політичних партій Basic Group — одна з провідних українських IT-компаній, що спеціалізується на розробці комплексних рішень. Компанія створила систему Elect.pro, яку було максимально адаптовано до української культури та менталітету.

Штаб у режимі «онлайн»

За допомогою Elect.pro забезпечується чіткість та ефективність роботи у напрямках, які потрібні для перемоги та збереження підтримки виборців, а саме:

1. Управління штабом. 

Система надає широкий набір інструментів для управління та контролю усіх процесів, що відбуваються у штабі партії чи окремого кандидата, а саме:

  • призначення та відстеження процесу виконання доручень керівників штабу, завдяки зручному механізму сповіщень у системі;
  • створення та керування власними метриками ефективності співробітників;
  • детальний паспорт території — інформація про настрій мешканців, проекти, що реалізуються/плануються для впровадження на цій території, ефективність діяльності агітаторів;
  • контроль успішності кожного члена команди завдяки зручним інструментам звітності;
  • створення проектів, облік стану складу та витрат ресурсів з одночасною аналітикою ефективності проекту;
  • доступ до повної інформації щодо комунікацій агітаторів із мешканцями у вигляді таймлайну дотиків;
  • можливість відтворення структури підпорядкування будь-якої складності та зручне розмежування прав доступу до модулів системи для кожного окремого члену команди.

2. Публічна робота з електоратом.

Для забезпечення двостороннього зв’язку мешканця із штабом кандидата чи партії, передбачено простий і в той же час зручний інструмент для збору звернень чи пропозицій — Публічна карта. Після реєстрації на публічному сайті мешканець має можливість створювати заявки та відстежувати процес їх обробки в особистому кабінеті. Також потенційні виборці можуть використовувати стандартні дзвінки у кол-центр штабу, де оператори, у свою чергу, власноруч створять у системі звернення від імені виборця або проінформують про статус виконання наявних звернень.

3. Навчання штабної та агітаторської команди.

Доволі часто партійні структури та офіси кандидатів розташовані у різних місцях не тільки міста, а й різних областях, через що процес розповсюдження інформації, навчання членів штабу та агітаторської мережі стає дуже складним з організаційної точки зору, що призводить до витрат значних фінансових ресурсів.

З метою спрощення процесів організації, прискорення проходження навчання та автоматизації контролю засвоєння матеріалу (тестів), пропонується використовувати модуль дистанційного навчання, що дозволяє вивчати матеріали в будь-який зручний час, навіть віддалено від офісу штабу. До того ж, під час використання системи зникає необхідність проводити загальні збори агітаторської мережі.

Також даний функціонал буде корисним для підготовки юристів та спостерігачів на виборчих дільницях саме на день виборів.

Кожен агітатор або представник штабу, який спілкується з виборцями, має змогу пройти навчальний онлайн курс за основними тезами кандидата, правилами спілкування з виборцями та правилами роботи штабу. Після навчання кожен член команди складає тест. У разі потреби курс доступний для повторного проходження. В подальшому, при внесенні будь-яких змін або необхідності оновити важливу інформацію у мережі, штаб може легко надати своїй команді нові матеріали для вивчення.

4. Супровід дня виборів.

Важливим етапом виборчої кампанії є безпосередньо День виборів. Elect.Pro надає зручний модуль, який дає можливість контролювати кожен етап дня виборів (явка, опрацювання порушень, підрахунок голосів). У модулі передбачено постійний доступ до оперативної інформації з кожної окремої ДВК, що дозволяє слідкувати в зручній формі (графіки, теплова мапа, таблиця) за  паралельним підрахунком голосів, забезпечуючи, таким чином, прозорість і об’єктивність результатів.

Для роботи з системою не потрібно витрачати багато часу на навчання спеціалістів: завдяки зручному та зрозумілому інтерфейсу співробітники штабу можуть одразу почати користуватися системою. Для адміністрування її роботи достатньо від 1 до 5 працівників штабу, залежно від кількості мешканців на території впровадження системи.

Катерина Ющенко, виконавчий директор компанії Basic Group, навела приклад типового використання системи обробки звернень: «Приміром, мешканець багатоквартирного будинку Києва у процесі спілкування з агітатором партії Х попросив встановити дитячий майданчик біля будинку. Агітатор додав інформацію у систему за допомогою будь-якого мобільного пристрою. Особа, відповідальна за оцінку ефективності проектів, відразу на мапі території отримала аналіз кількості мешканців та відзначила для якої кількості діючих і потенційних прибічників політичної сили цей проект буде корисним. Потім аналізується можливе джерело фінансування (звернення до місцевої влади чи спонсорів, державні програми, тощо), призначається відповідальний від партії, а мешканці інформуються про стан виконання заявки, в тому числі електронною поштою та СМС, за наявності контактних даних у системі. Завдяки результативному виконанню звернення та ефективній комунікації з мешканцями кількість прихильників кандидата на цій території значно зросте».

Напередодні минулих парламентських виборів у 2014 році компанія Basic Group вже виходила на ринок з IT-рішеннями, які забезпечували прозорість виборів. Тоді системи eMap та eCast були успішно випробувані у передвиборчій кампанії та у день виборів штабами декількох політичних партій. Наразі eMap та eCast стала частиною нової масштабної системи Elect.pro. Розробники переконані у потенціалі нової системи і розраховують на успіх Elect.pro вже під час парламентських перегонів, які розпочнуться незабаром.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини