RU

Інвестувати в Apple: як "Ліга Пенсія" розвиває пенсійний ринок pr

21.05.2021, 10:30
 Інвестувати в Apple: як

На правах партнерства

Наприкінці квітня 2021 року недержавний пенсійний фонд "Взаємодопомога" придбав до інвестиційного портфелю акції компанії Apple Inc.(AAPL). Вперше в Україні недержавний пенсійний фонд (НПФ) інвестував у акції крупної іноземної компанії з рейтингу S&P500, проклавши шлях для міжнародних інвестицій інших НПФ. Засновником НПФ "Взаємодопомога" є Адміністратор пенсійних фондів "Ліга Пенсія", що представляє напрям недержавного пенсійного забезпечення Групи Компаній "ЛІГА".

Згідно Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", НПФ можуть інвестувати в акції міжнародних компаній до 20% своїх активів. Хоча можливість міжнародних інвестицій для НПФ і передбачена законодавством, на практиці до недавнього часу це було дуже складно зробити. Нормативно-правова база, що регламентує діяльність НПФ на ринку цінних паперів в Україні, доволі складна і може мати неоднозначне трактування, тому Рада Фонду "Взаємодопомога" через Компанію з управління активами, яка обслуговує Фонд, ініціювала звернення до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за роз’ясненнями щодо порядку застосування чинного законодавства для придбання пакету акцій Apple Inc.(AAPL). У результаті ми та весь ринок маємо позитивну відповідь Комісії та робочий і повністю легальний порядок придбання акцій іноземних емітентів для НПФ в Україні.

"Акції Apple Inc. протягом багатьох років демонструють стабільне зростання, компанія є одним зі світових технологічних лідерів, саме тому ми обрали Apple Inc. Для учасників фонду це додаткова гарантія надійного збереження коштів та максимальна дохідність, для галузі – нові можливості, які дають інвестиції у міжнародні компанії", – розповіла голова Ради Фонду Ольга Бондаренко у коментарі LIGA.net. На цьому у Фонді не планують зупинятися, розглядаючи інвестування в акції інших світових інноваційних лідерів – наприклад, Google, Microsoft, Netflix та інші.

Цей прецедент матиме позитивне значення для всієї сфери недержавного пенсійного забезпечення, адже "Ліга Пенсія" прокладає новий шлях розвитку НПФ, роблячи його доступним також для всіх інших учасників ринку, та власним прикладом і проактивною позицією стимулює розвиток галузі.

"Всі компанії ГК ЛІГА активно розвивають свої ринки і ми раді бачити динаміку розвитку "Ліга Пенсія", що виступає драйвером сфери недержавного пенсійного забезпечення, впроваджуючи інновації та задаючи нові стандарти для галузі. Ми першими успішно використовуємо нові можливості для розвитку, тепер всі недержавні пенсійні фонди в Україні можуть легально скористатися перевагами світових фондових ринків", – зазначив Генеральний директор Групи Компаній "ЛІГА" Дмитро Бондаренко.

Інвестиції в міжнародні інструменти спонукають по-новому глянути на недержавне пенсійне забезпечення, розглядаючи НПФ не лише як альтернативу традиційної пенсійної системи, а як ефективний сучасний фінансовий інструмент накопичення і примноження пенсійних коштів, доступний кожному українцю. Цей інструмент не вимагає від учасників фонду спеціальних фінансових знань і значного часу, "Ліга Пенсія" зняла обмеження щодо періодичності і фіксованих сум поповнення пенсійних рахунків. А спеціальні умови оподаткування роблять НПФ значно вигіднішим, у порівнянні з іншими інструментами накопичення коштів.

За даними "Ліга Пенсія", НПФ "Взаємодопомога" показав річну дохідність на рівні 18,54% та увійшов до ТОП-10 НПФ з найвищою дохідністю за результатами першого кварталу 2021 року.

ГК ЛІГА активно розвиває напрям недержавного пенсійного забезпечення, розглядаючи його як свій внесок у реалізацію стратегії гідної старості в Україні. У 2021 році ГК "ЛІГА" відзначає тридцятиліття із дати заснування.

Група Компаній "ЛІГА" це об’єднання незалежних сучасних інноваційних компаній, які успішно функціонують на різних ринках з 1991 року. До структури ГК ЛІГА входять: найбільший в Україні розробник інформаційно-правових і сервісних рішень "ЛІГА:ЗАКОН", Управляюча Компанія "ЛІГА", медіа-холдинг LIGAMEDIA, консалтингова група JUSCUTUM, міжнародний благодійний фонд Let’s Help!, виробнича компанія MӦBIUS, фінсько-українське підприємство LAMOR Ukraine, Адміністратор пенсійних фондів "Ліга Пенсія" (ВНПФ "Взаємодопомога" і ВНПФ "Гарант-Пенсія"), AI-платформа для моніторингу та управління репутацією SEMANTRUM, агентство зі створення систем лояльності KETCHUP LOYALTY MARKETING Eastern Europe, одна із найбільших мереж кав’ярень AROMA KAVA, онлайн-сервіс промо-відео Food & Beverages бізнесу ADA , охоронна компанія "Спектр". ГК ЛІГА також має низку активів у сфері нерухомості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини