Українська команда стала переможцем першого турніру AWS GameDay p

28.09.2020, 09:00
Українська команда стала переможцем першого турніру AWS GameDay - Фото

Емоції в онлайні, хвилювання, напруга і навіть спітнілі долоні – так описують учасники почуття під час AWS GameDay

На правах спонсорства

8 вересня, Softprom – Advanced Consulting Partner в мережі Amazon Web Services, за підтримки AWS, світового лідера хмарних технологій, провів перший в СНД AWS GameDay в онлайн форматі.

У рамках події взяло участь 19 команд з Білорусі, Грузії, Росії та України. Апдейт турнірної таблиці і нові перешкоди в режимі реального часу в ході гри не давали учасникам можливості розслабитися. Гра тривала 6 годин, для багатьох навіть без перерви :)

Ми поцікавилися у наших переможців, що відчували і як досягли успіху. Зустрічайте, переможці міжнаціонального турніру AWS GameDay!

Команда Devx, Україна. (1-е місце)

Очолила турнірну таблицю з результатом 16 000 очок. Склад команди: Дмитро Хоменко та Владислав Самчук.

Історія команди (за словами переможців)

Ми знайомі близько 4-х років, працюємо разом в компанії Developex на позиції DevOps інженерів. Починали свій кар'єрний шлях з відділу системних адміністраторів. Є спільний досвід роботи над різними проектами і завданнями, розуміємо один одного з півслова.

Раніше не доводилося брати участь в подібних змаганнях. Побачили анонс в соцмережах, вирішили спробувати.

Питання: як ви можете описати ваші почуття до-під час-після гри?

Дмитро: До гри ми з Владом навіть провели невелике тренування. Погодили, які інструменти будемо використовувати і як будемо будувати нашу роботу в команді. Було невелике хвилювання і бажання зайняти призове місце.

До початку змагання складно було уявити, як все це буде виглядати і з чим доведеться зіткнутися. Коли стартували і ми отримали технічне завдання – стало ясно, перед нами наближена до реальності ситуація, типові завдання, які ми виконували вже багато разів.

Азарту додала рейтингова таблиця учасників, яка оновлювалася в реальному часі. Ми працювали дуже активно, сесія голосового зв'язку в скайпі тривала майже 6 годин і весь цей час ми практично не відходили від комп'ютерів. Гра викликала дуже багато емоцій. Сподобалася сама платформа, динаміка середовища, високий рівень організації з боку Softprom і постійна підтримка від AWS під час заходу. Враження після гри – виключно позитивні!

Владислав: Чесно сказати, до гри було присутнє якесь хвилювання і невпевненість. Ймовірно, тому що вперше на таких змаганнях і не знаєш, чого очікувати. По мірі виконання завдань починав розуміти, що не все так складно і що завдання, які доводиться вирішувати, вже знайомі.

На деяких етапах потрібно було розібратися як працює той чи інший сервіс в AWS, оскільки раніше не доводилося з ним працювати (в моєму випадку це була задача з міграції бази даних і перенесення проекту в контейнери). З останнім так і не впорався. Так що після гри залишилися хороші враження, що базуються на тому, що крім застосування існуючих навичок роботи, вивчив дещо нове.

Питання: Чи можете поділитися найгострішим моментом під час гри?

Дмитро: Самим напруженим для мене був останній час гри. Багато команд стали не справлятися з постійно зростаючим high load. Мені здається, перші 5 – 6 команд, включаючи нас, одночасно почали втрачати багато поінтів.

Ситуація була дуже стресовою, але у нас вийшло досить швидко відреагувати: ми знайшли вузьке місце і переключилися на більш потужний кластер Aurora MySQL. Результат не змусив себе довго чекати – ми почали отримувати призові очки за успішно проведені транзакції усередині додатку в той час, як інші команди продовжували ці очки втрачати.

Я дуже розхвилювався, коли ми стали стрімко вириватися вперед до першого місця, у мене аж долоні спітніли :). Останні 30 хвилин гри ми вже просто спостерігали за станом нашої інфраструктури в AWS, перебуваючи на першому місці в рейтинг-таблиці.

Владислав: Гадаю, це момент, коли у нас була вже налаштована інфраструктура і працюючий проект на ній, і раптом все перестало працювати. Почали шукати проблему, проходячи по всім налаштованим сервісам: сервери з проектом, база даних. Все працює. Але запити на сайт не доходять.

Як з'ясувалося, судячи з інформації по логуванню подій, нам в цьому "допоміг" якийсь Джон, який зіпсував внутрішню мережу, змінивши всі маршрути мережевих пакетів. Виправивши дану ситуацію, в подальшому ми відстежували його активність, щоб не допустити чогось подібного.

Питання: Як думаєте, чи потрібні подібного формату змагання? Що вони дають командам?

Дмитро: Звичайно потрібні. Формат змагання дуже класний. В ігровому середовищі абсолютно без ризиків і витрат ти можеш випробувати свої навички роботи з AWS, багато чому навчитися в процесі, дізнатися про best practice при побудові відмовостійких інфраструктур в середовищі AWS.

Онлайн формат, без сумніву, був виправданий у зв'язку з ситуацією, що склалася в усьому світі, але було б ще цікавіше поспілкуватися з хлопцями з інших команд наживо, дізнатися про їхні підходи, поділитися досвідом. Надалі обов'язково буду ще брати участь в подібних заходах.

Владислав: Думаю, так. Як я вже говорив раніше, це хороша можливість випробувати свої сили і навички, дізнатися щось нове, а також визначити те, над чим ще потрібно попрацювати або що підучити.

Команда Spherical Cow, Росія. (2-е місце)

З результатом 15 540 очок, посіла другу позицію в турнірній таблиці. Склад команди: Родіон Верх, Микита Спицький і Дмитро Котов.

Історія команди (за словами переможців)

Ми знайомі більше двох років. Раніше працювали разом над одним проектом в Pixonic. Зараз працюємо над побудовою та розвитком хмарної ІТ-інфраструктури в компанії Altium, Родіон працює в іншій компанії. Це був перший досвід участі в подібних змаганнях.

Питання: як ви можете описати ваші почуття до-під час-після гри? І найгостріший момент.

Родіон: Було цікаво. Відчувався якийсь азарт. Ну, і трохи прикро, звичайно, коли втрачали очки. : D Коли почали втрачати очки, не відразу розібралися що до чого – став самим зворушливим.

Микита: Спочатку було невеличке відчуття паніки, але потім розподілили завдання, хтось настроює реплікацію бази, хтось піднімає балансири, а я займався перенесенням додатку.

Коли почали втрачати очки, і довго не могли зрозуміти в чому проблема, відчувалася напруга в команді, ще ледь-ледь, і всі розійдуться.

Засмутилися, що опустилися з 3 на 6 місце з великим відривом. Але коли відновили все і піднялися до другого – це було прямо здивування. Точно як у кіно, коли головний герой начебто програє, але в самому кінці виривається вперед. Після гри було відчуття "Ще б пару годин, і ми довели справу до кінця". :)

Дмитро: До гри було побоювання, що досвіду не вистачить, щоб дістатися до призових місць. Старт гри був особливо хвилюючим, коли команди стали рухатися вперед і вже у деяких було по 2000 очок, а ми ще не отримали жодного.

Після гри з'явилося відчуття, що ми можемо добре працювати командою на подібних проектах.

Питання: Як думаєте, чи потрібні подібного формату змагання? Що вони дають командам?

Родіон: Так, думаю, що потрібно. Це і непоганий інтенсив з точки зору роботи з якимись технологіями, і до якоїсь міри перевірка себе на стресостійкість. Ну і потім, змагання різні бувають. Чому б не проводити і такі IT-змагання :).

Микита: Звичайно, потрібні. По-перше, це отримання нових знань навіть якщо у вас багатий досвід, оскыльки всі команди втрачали очки і не могли зрозуміти, в чому проблема, а також це перевірка себе, як добре ти справляєшся зі стресовими ситуаціями і наскільки швидко можеш працювати.

Дмитро: Так, такі змагання безумовно потрібні. Допомагають показати тонкі місця в знаннях і командну взаємодію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить