RU

Infomir вивів 3D-друк в Україні на новий рівень p

24.01.2020, 13:41
Infomir вивів 3D-друк в Україні на новий рівень - Фото
Лінія 3D-друку HP Jet Fusion 5210

На правах спонсорства

Компанія Infomir придбала лінію промислового 3D-друку HP Jet Fusion 5210. З усіх країн Східної Європи Україна стала першою, де з’явилося таке рішення. 3D-принтер використовуватимуть для створення корпусів смартприладів. Компанія запропонує його можливості стартапам і бізнесу, який уже працює.

Для лиття пластику використовують пресформи. Їхнє створення забирає до чотирьох місяців, а ціна сягає десятків тисяч доларів, тому лиття окупається для партій у сотні тисяч виробів. Цю технологію Infomir використовує більше ніж 20 років. Метод застосовують для виробництва корпусів IPTV-/OTT-приставок MAG, електролічильників Matrix AMM і LED-освітлення Jooby Avenue.

Однак лиття не використовують для виготовлення прототипів або дрібних партій продукту. Візьмімо, наприклад, розумні накладки на прилади обліку води, газу й електрики (Infomir випускає такі пристрої під брендом Jooby). Зазвичай у будинках установлено лічильники різних моделей та форм, і для кожної потрібно створити унікальний корпус. Обсяг таких замовлень не перевищує 100—200 виробів. Тут доцільніше використовувати 3D-друк.

Денис Попов, менеджер із продукту Remote Data Management:

«Багатьом продуктам не потрібні ідеальні корпуси. 3D-друк значно скорочує час на створення виробу: тривимірна модель перетворюється на готову деталь за лічені години. Цілком імовірно, що за 5—10 років усе виробництво стане адитивним, а звичне лиття та пресформи відійдуть у минуле».

Прототип корпусу бездротового підсилювача звуку для навушників Whooshi створили за допомогою 3D-друку. Інженери Infomir допрацювали корпус і лише потім створили пресформу для лиття.

Лінію промислового друку використовуватимуть у власному виробництві, а також надаватимуть послуги малому й середньому бізнесу. Вартість друку можна розрахувати на офіційній сторінці проєкту.

HP 5210 працює за порошковою технологією Multi Jet Fusion. Робоча область друку — 38 × 28,4 × 38 см. За якістю результат можна порівняти з литтям. Немає й мінімального обсягу партії. Вироби довговічні, стійкі до хімії й ультрафіолету. Після очищення від залишків вихідного матеріалу вироби готові до експлуатації.

Павло Мараховський, керівник проєкту Jooby Smart City:

«Зазвичай стартапники обмежені фінансами й строками. Недостатньо отримати першу партію інвестицій для проєкту: треба довести, що ви гідні й другої. Тому за короткий час треба зробити певну кількість пристроїв (скажімо 100), але через обмежений бюджет і строк це стає просто неможливим. Однак 3D-друк дає змогу впоратися із цим легко, швидко й недорого».

HP Jet Fusion 5210 впорається з моделями складної форми

Для Infomir та інших українських підприємств більше не існує проблеми вартісного дрібносерійного виробництва. Лінія 3D-друку HP Jet Fusion 5210 заощадить національним виробникам десятки тисяч доларів і позбавить їх місяців простою. Завдяки цьому вітчизняну продукцію можна буде виводити на ринок куди швидше.

 

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини