RU

Хвороби Паркінсона і Альцгеймера. Як їх лікувати? p

16.04.2020, 15:45
Хвороби Паркінсона і Альцгеймера. Як їх лікувати? - Фото

На правах спонсорства

58-річна Джанет Мартінос в 2011 році дізналася, що хвора. Їй поставили діагноз «хвороба Паркінсона». Це хронічне неврологічне захворювання, коли у пацієнта спостерігається тремор: людина мимоволі тремтить, не контролюючи своїх рухів. У 2016 році, коли хвороба стала прогресувати, Джанет Мартінос звернулася до клініки Neuro Implant Clinic, де їй допомогли полегшити стан за допомогою нової технології ― методу вживляння нейроімплантів (титанових мікроголок). Наразі 90% симптомів захворювання у Джанет уже не спостерігається: вона відчуває себе добре, живе повноцінним життям і навіть займається спортом.

Хвороба Паркінсона ― друге за поширеністю вікове нейродегенеративне захворювання після хвороби Альцгеймера. Нині близько 10 мільйонів людей на планеті потерпають від цієї недуги. За прогнозами геронтологів, через одне покоління ця цифра збільшиться вдвічі. А на хворобу Альцгеймера страждає кожна десята людина похилого віку.

Доказова медицина ще не винайшла ефективного лікування цих недуг. Але вже зараз можна полегшити стан пацієнтів із нейродегенеративними розладами та повернути їх до нормального життя, запевняють у Neuro Implant Clinic. У клініці з такими захворюваннями борються за допомогою методу вживляння нейроімплантів.

Про те, як ефективно впоратися з проявами нейродегенеративних розладів, інтернет-виданню Liga.net розповіла засновниця Neuro Implant Clinic у Валенсії Вікторія Степаненко.

Що таке нейроімплант?                                   

Метод вживляння нейроімплантів ― це імплантація у вушні раковини титанових мікроголок завдовжки всього 2 мм, які протягом усього життя впливають на активні нейроцентри, відправляючи сигнали до внутрішніх органів. Мається на меті стимуляція вироблення необхідних гормонів і нейромедіаторів для забезпечення повноцінного та здорового життя пацієнта.

Цей метод дуже схожий на застосовувану в китайській медицині техніку акупунктури (голковколювання). Його автор ― німецький невропатолог і доктор медичних наук Ульріх Верт. Проаналізувавши результати своїх досліджень у 2001 році, він дійшов такого висновку: титанові голки сприяють постійному виробленню речовин, які підвищують концентрацію дофаміну (так званої «субстанції щастя») в головному мозку. Завдяки цьому спостерігається суттєве поліпшення симптомів неврологічних захворювань (наприклад, у пацієнтів із хворобою Паркінсона).

На відміну від фармакологічних методів лікування, які можуть мати безліч побічних ефектів, вживляння нейроімплантів є фізіопроцедурою та позитивно впливає на організм без хірургічного втручання. Порівнюючи з медикаментозним лікуванням, цей метод не призводить до захворювань органів серцево-судинної системи, розладів шлунково-кишкового тракту, а також неврологічних і психологічних ускладнень.

Як відбувається вживляння мікроголок?

Для кожного пацієнта лікар на місці складає індивідуальний план імплантування, тому що перебіг захворювання у різних людей не є однаковим.

Після вживляння нейроімплантів пацієнт може відчувати короткочасний дискомфорт: в місцях імплантації може спостерігатися невелике запалення. За три дні всі наслідки процедури зникають, а про наявність нейроімплантів в організмі вже нічого не нагадує.

Усі голки сертифіковані й офіційно дозволені до використання в медичній сфері. За відчуттями процедура схожа на звичайний внутрішньом’язовий укол.

Перебіг яких захворювань можна полегшити за допомогою нейроімплантів?

Метод застосовується для лікування чотирьох складних нейродегенеративних розладів: хвороб Паркінсона й Альцгеймера, розсіяного склерозу та синдрому неспокійних ніг.

Такі недуги дуже часто виникають у гіпервідповідальних людей, які обіймали високі посади, були схильними до стресів і депресії або мають психологічні проблеми. Варто відзначити, що в українців ці хвороби розвиваються раніше, ніж у жителів інших країн, наприклад, Німеччини. Середній вік пацієнтів із хворобою Паркінсона в Німеччині ― 65 років, а українці з подібними проблемами звертаються до лікаря вже після 40 років.

Чому саме вуха підходять для імплантації?

У вушній раковині людини розташовано безліч точок, пов’язаних із головним мозком. Впливаючи на ці точки, можна стимулювати виділення дофаміну, дефіцит якого викликає нейродегенеративні розлади.

Відколи працює Neuro Implant Clinic?

Ми працюємо вже 10 років. Наша мета ― перемогти хворобу Паркінсона та уможливити лікування цієї недуги для пацієнтів у всьому світі. За час роботи клініки у нас пройшло лікування понад 6000 людей, з яких абсолютна більшість змогла повернутися до нормального життя і щасливо живе дотепер.

Чи дозволена така терапія в світі?

Вживляння нейроімплантів засновано на методах акупунктури. ВООЗ визнає її ефективність у лікуванні багатьох захворювань. Усі інструменти та голки сертифіковані, а метод був офіційно схвалений у багатьох країнах світу, зокрема в Іспанії, Швейцарії, Німеччині та Канаді.

У 2016 році терапія, заснована на методі доктора Верта, пройшла клінічні випробування згідно з нормативами Європейського Союзу, які інспектував Комітет з етики санітарних продуктів Іспанії.

У рамках дослідження протягом року проводилися спостереження за двома групами людей із хворобою Паркінсона. Нейроімпланти (постійні титанові мікроголки) було вживлено пацієнтам однієї групи. За результатами спостережень експерти дійшли висновку, що нейроімплантування чинить стабілізуючий вплив на пацієнтів під час фармакологічного лікування цього захворювання, а також знижує ймовірність збільшення дозування та введення нових препаратів.

Чи можна вже сьогодні скористатися цим методом в Україні і скільки це коштуватиме?

Наразі клініка працює тільки в Іспанії, але серед пацієнтів є і громадяни України. На осінь 2020 року заплановано візит представника Neuro Implant Clinic до Києва. Перші процедури в нашій країні проводитимуться в одній зі столичних клінік.

Вартість лікування залежить безпосередньо від стадії захворювання та кількості імплантатів. Вартість вживляння одного нейроімпланту в середньому становить 50 євро.

Чи існує ймовірність того, що метод не спрацює?

Ми не обіцяємо стовідсоткового ефекту та повного одужання. Проте, всього у 4% пацієнтів ефект від процедури нижче очікуваного. У цьому випадку велику роль відіграє стадія захворювання та наявність супутніх хронічних діагнозів.

У 80% пацієнтів якість життя після процедури істотно поліпшується, а ще 16% тих, хто скористався методом нейроімплантаціі, відзначає уповільнення розвитку хвороби та стабілізацію ефекту від фармакологічного лікування. Таких прикладів безліч.

Результат лікування залежить насамперед від ставлення самого пацієнта. Важливо сприйняти ситуацію і не ставити на собі крапки через хворобу. Пацієнт повинен усвідомити, що і як буде з ним відбуватися в процесі лікування. Якщо у людини є бажання одужати, терапія за допомогою нейроімплантів дає їй сильний поштовх до регенерації. 

 

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини