RU

Гнучкий офісний простір – майбутнє комерційного офісу p

25.02.2021, 08:00
Гнучкий офісний простір – майбутнє комерційного офісу - Фото

На правах реклами

Інтерес до гнучкого офісу – зростаюча тенденція, що повільно і впевнено продовжує закріплюватися на ринку комерційної нерухомості великих міст. Різкий сплеск популярності робочих просторів типу flexible пов'язаний не тільки з ультиматумами, продиктованими пандемічною кризою, але й з розвитком підходу до ведення бізнесу. Фіксовані індивідуальні місця, особливо кабінетна система, поступово стають чимось архаїчним і непридатним; на зміну приходить епоха фінансово вигідних гнучких офісів.

Концепція гнучкого офісу

Офіс майбутнього – це багатофункціональне приміщення, яке можливо ефективно переобладнати в залежності від ситуації: наприклад, частина робочої або лаундж зони переформатувати в конференц-зал, stand-up meeting, переговорну зону або ж просто відкалібрувати кількість робочих місць відповідно до потреби. При цьому не доведеться здійснювати комплексний ремонт: в деяких випадках буде досить вірним чином пересунути мобільні перегородки для зонування і наявність в офісі меблів, що легко трансформуються. Гнучкий офіс безумовно є універсальним – під його початком можуть розміститися представники малого, середнього, і великого бізнесу.

Конференц зала.

Дизайн офісу для IT-компанії від студії дизайну ZIKZAK

Обідня зона.

Дизайн офісу для IT-компанії від студії дизайну ZIKZAK

Та сама гнучкість полягає в наступному:

  1. Відсутність закріплених робочих місць, звідси – контроль їх чисельності. Співробітник має право вибирати найбільш зручне місце; від цієї свободи залежить продуктивність проведеного дня – ніхто не загнаний в рамки кабінету і не приписаний до робочого місця.
  2. Значна кількість зон для відпочинку, переговорів і відкритих просторів. Іншими словами – пластичність планування.

Коли справи компанії підуть на зліт, з'явиться гостра необхідність в розширенні робочого простору. Знову ж таки, відбудеться упор в економічний аспект. Здійсненність розширення в даних умовах буде залежати від наявності вільного простору. В умовах же гнучкого офісу, з урахуванням нефіксованих робочих місць, не так гостро відчувається потреба в пошуку нового приміщення.

Система гнучкого офісу і продуктивність співробітників

Згідно з результатами Дослідницького інституту Gensler, більша половина опитуваних (52%) виявили бажання працювати по гібридній системі, частково вдома, а частково в офісі, і тільки 19% готові повністю перейти на віддалену роботу.

Це дослідження було спрямоване на вивчення факторів, які сприяють ефективній роботі. Ті, хто вже використовує систему гнучкого офісу з гібридною формою робочого дня, повідомляють про позитивні переваги в творчому підході до роботи, в рішеннях проблем і взаємовідносин в команді.

Опитування дослідного інституту Gensler | © 2020

Підсумок

За останні кілька років великі підприємства скоротили чисельність персоналу, а також впровадили гнучкий робочий графік і більше можливостей віддаленої роботи. Це означає, що вимоги до офісних приміщень змінюються від фіксованих і статичних до все частіше затребуваних гнучких і динамічних.

Алеся Карнаухова, COO студії дизайна ZIKZAK

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини