RU

прес-реліз | Експерти спрогнозували, хто буде в лідерах на виборах в Раду pr

27.06.2019, 17:30
Експерти спрогнозували, хто буде в лідерах на виборах в Раду - Фото
Лідером на даний момент є "Слуга Народу"

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Усі партії та депутати вже зареєстровані, хоча до 8 липня ще можуть відкликати свою регістрацію та відмовитися від участі у виборах. Навряд чи хтось із крупних політичних сил скористається цим правом - навпаки, вірогідніше за все, що напружена боротьба між провідними політичними партіями буде продовжуватися до самого дня Х. Чим вона закінчиться - оцінили аналітики Parimatch.

Хто потрапить до парламенту

Лідером на даний момент цілком очікувано є "Слуга Народу". Немає жодних сумнівів у тому, що пропрезидентська політична партія легко здолає п’ятипроцентний бар’єр та займе значущу долю в парламенті країни. Питання лише в тому, яку. Аналітики Parimatch дають 58% на те, що «Слуга Народу» набере більше 46,5% голосів, а на момент другого з засідання ВР депутати партії будуть складати більшість у парламенті.

Крім того, п’ятипроцентний бар’єр скоріше за все пройде "Європейська солідарність" П. Порошенка. Фінальні результати партії очікуються на рівні трохи вище 5,5%, і поки що важко сказати, чи буде в составі ВР більше 30 депутатів від "Європейської солідарності" та чи зможе партія сформувати гідну противагу "Слузі Народа".

Позиція "Опозиційної платформи", яка, згідно КМІС, соціологічній групі "Рейтинг" та центру "Социс" знаходиться у лідерах прийдешнього голосування, за версією аналітиків Parimatch не виглядає дуже міцною. 57% вони дають на те, що "ОП" не набере більше 11,5% голосів. Більше того - з 81% вірогідністю партія навіть не здолає п’ятивідсотковий бар’єр, так само як і деякі інші активні учасники передвиборчих перегонів - наприклад, "Українська стратегія" Гройсмана, Радикальна партія Олега Ляшка, політична партія "Самопоміч" Садового та ін. Вочевидь, у головному законодавчому органі країни остаточно наступила "хвилина слави" медійних осіб, тому що партія Святослава Вакарчука "Голос", за оцінками аналітиків, проходить п’ятипроцентний бар’єр та скоріше за все набере більше 8,5% голосів.

Шанси мажоритарних кандидатів

Змішана виборча система дає шанс пробитися до парламенту не лише анонімним партійним спискам, але й окремим кандидатам від округів - за мажоритаркою. Серед таких кандидатів є декілька відомих осіб. Так, по 118 округу (Львів) балотується футболіст Артем Федецький, проте шансів попасти до парламенту в нього небагато. Така ж сама ситуація і в актора та коміка Сергія Сивохо, який балотується по 49 округу (Донецька область). А ось на успіх журналіста Олександра Дубінського по 94 округу (Київська область) експерти дають 62%.

Окреме питання - про кандидатів по столиці. По 222 мажоритарному округу йдуть відразу декілька кандидатів від різних партій: Роман Грищук зі "Слуги Народа", самовисуванці Дмитро Андрієвський та Володимир Василевич, а також Володимир Назаренко від "Свободи". Максимальний шанс потрапити до Ради - у Грищука, однак Андрієвський поступається йому зовсім трохи і також може опинитися в парламенті.

Явка виборців

Явка на вибори в Україні рік від року знижується. Проте 2019 рік має всі шанси поправити цю статистику, як вже сталося з виборами президента країни. Нагадаємо, тоді явка склала 62,09% виборців на території України (в 2014 - 60,29%). За оцінками аналітиків Parimatch, на парламентських виборах 2019 року проголосує понад 57,5% виборців (у 2014 - 52,42%). Можлива навіть явка понад 60%, що востаннє траплялося більше 10 років тому - в далекому 2006 році.

Колесниченко Александра
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини