Чи будуть МФО списувати борги? p

21.04.2020, 10:00
Чи будуть МФО списувати борги? - Фото

Інтерв'ю директора сервісу MyCredit Дмитра Стензі

На правах спонсорства

З моменту оголошення карантину в Україні пройшов місяць. Країна "сидить вдома", і це суттєво позначається на гаманцях її жителів. За результатами соціологічного опитування, вже через 4 тижні 57% українців витратять всі свої заощадження. Кабмін передбачив для українців всілякі пільги і послаблення на період карантину, серед іншого - закон про скасування штрафу та пені за прострочення кредиту.

Чи означає це, що можна не платити кредит, і чи будуть кредитори списувати борги?

Щоб отримати відповіді на ці питання, ми звернулися в один з лідерів ринку мікрокредитування – сервіс MyCredit. Директор сервісу Дмитро Стензя прокоментував ситуацію і розповів, чи готова компанія йти на поступки клієнтам.

- Не секрет, що втративши стабільний заробіток, українці масово звертаються в МФО. Бізнес йде в гору?

Мабуть, це найпопулярніше питання як від наших клієнтів, так і від партнерів. Те, що ми зараз заробляємо колосальні гроші – міф. Реальна ситуація зовсім інша. Багато наших клієнтів зіткнулися з неможливістю виплатити кредит з об'єктивних причин. При цьому вони не тільки не можуть оплатити накопичені відсотки за послуги сервісу, але і просто повернути ту суму, яку ми їм надали. Компанія зазнає серйозних збитків. Тому зараз мова не йде про те, щоб заробити. Я б сказав, що мова зараз йде виключно про соціальну відповідальність кожної компанії. Це перш за все відповідальність за наших співробітників з можливістю зберегти їм робочі місця і зарплати. Так саме як і відповідальність перед нашими клієнтами – і далі в повній мірі надавати якісний сервіс і фінансову допомогу.

- Ви говорите про соціальну відповідальність перед клієнтами. Що унікального ви запропонували своїм клієнтам в період карантину?

Насправді ми не зробили нічого унікального, і не вважаємо готовність йти назустріч клієнту приводом для гордості. Так повинні діяти всі соціально відповідальні компанії, і в ситуації, що склалася – це єдине вірне рішення.

Складність з виплатою кредиту – питання не нове, і варіанти його рішення були передбачені нами задовго до карантину. Коли проблема стала особливо гострою – ми вдосконалили діючі програми та сформували новий комплекс антикризових заходів.

Чесність і відкритість перед клієнтами завжди були головними принципами компанії, і ми продовжуємо слідувати цим шляхом. Ми прагнемо не просто надавати якісний сервіс, але і чути наших клієнтів, відповідати на їхні запити та надавати реальні варіанти виходу із ситуації. Ось ряд програм, які ми пропонуємо зараз нашим клієнтам:


- Як клієнти реагують на ці заходи? Вони працюють для всіх або тільки в окремих випадках?

Клієнти реагують позитивно, і це дуже важливо для вас. Ось приклад, як відреагували наші підписники на пост про антикризові заходи в Facebook.


Безумовно, ці заходи працюють для всіх, і ніяких обмежень ми не ставимо. Для нас важливо зберегти спокій клієнтів, дати їм готове рішення не чекаючи погіршення ситуації. Часто люди переживають, бояться дзвонити на гарячу лінію першими і говорити про свої проблеми. Ми ж намагаємося донести всю важливість і користь співпраці. Тільки так ми зможемо допомогти і запропонувати конкретне рішення, яке підійде клієнту в залежності від його ситуації.

- Чи важлива зараз кредитна історія?

Кредитна історія важлива завжди. Так, в обставинах, що склалися, це може здатися питанням останньої ступенем важливості, але збереження кредитної історії зараз – це величезний внесок у майбутнє. Оформляючи через 10 років іпотеку або кредит на бізнес, ви можете і не згадати про незакриту багато років тому мікропозику. Але саме ця ситуація може спричинити собою відмову і неможливість взяти кредит на велику суму. Тому, якщо є можливість вирішити питання просто вийшовши на зв'язок з кредитором – їй обов'язково потрібно скористатися.

Підтримка контакту з кредитором – головний крок у вирішенні проблеми

За підсумками інтерв'ю з Дмитром Стензею можна зробити висновок, що головний крок у вирішенні простроченої заборгованості – це готовність позичальника йти на контакт з кредитором. Якщо ви звернулися в надійну і перевірену компанію – вам не доведеться залишатися наодинці зі своєю проблемою. Більшість мікрофінансових компаній готові діяти в інтересах позичальника, дотримуються Кодексу професійної етики щодо врегулювання простроченої заборгованості, і принципу соціальної відповідальності перед своїми клієнтами.

Голова Всеукраїнської асоціації фінансових компаній Ганна Замазєєва зазначила:

"Зараз як ніколи важливий конструктивний діалог між кредитором і позичальником – їх взаємне усвідомлення відповідальності. Учасники ринку мотивовані вибудовувати лояльні довгострокові відносини з клієнтами і демонструють найвищу клієнтоорієнтованість. У разі можливого виникнення розбіжностей, асоціація ВАФК безкоштовно допоможе споживачеві налагодити діалог з кредитором. При цьому, важливо не забувати про договірні зобов'язання і пам'ятати, що кредит необхідно повертати. І чим швидше позичальник звернеться в компанію при виникненні проблеми, тим більш прийнятне рішення вдасться отримати".

 

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить