Бізнес за звичкою. Що треба знати, щоб відкрити найкращу кав'ярню p

15.01.2020, 10:00
Бізнес за звичкою. Що треба знати, щоб відкрити найкращу кав'ярню - Фото

Не всі кав'ярні користуються успіхом і не тільки смак кави визначає майбутнє закладу. Не менш важливими є стабільність та впізнаваність бренду

Ранкова кава - для багатьох українців вже звичка, ритуал, рефлекс. Кав'ярні в українських містах в останні роки з'являються, як гриби після дощу. Попит на каву зростає, а споживач поступово стає експертом і готовий витрачати свій час на вибір найкращого бренду. А ви знаєте скільки чашок кави в середньому випиває українець за рік? Статистика каже, що не менше ста, але це небагато в порівнянні з німцями, які споживають 772 чашки, в Польщі випивають 572 чашки кави в рік, тоді як у Франції - 420. Але з кожним роком кількість споживаної українцями кави зростає.

Однак далеко не всі кав'ярні користуються успіхом і не лише смак кави визначає майбутнє того чи іншого закладу. Важливим фактором успіху є - стабільність та впізнаваність кавового бренду. Сьогодні ринок трансформується, слідуючи двом новим трендам. По-перше, попитом користується не популярний раніше розчинний напій, а зернова кава, яка за останні кілька років стала масовим продуктом. По-друге, національні виробники зернової кави складають гідну конкуренцію світовим кавовим гігантам. Зокрема, на українському ринку свіжообсмаженої кави першість закріпилася за компанією Gemini Espresso.

Від чого залежить смак кави та як приготувати її так, щоб вона стала досконалою?

За словами генерального директора компанії Gemini Антона Мяновського, для ідеального еспресо потрібні чотири інгредієнти. "Якісні зерна і вода, звичайно, важливі, щоб в кінці напій вийшов смачним. Але це лише частина процесу. У приготуванні кави Gemini Espresso правильно підібране устаткування та вміння баристи - також відіграють величезну роль", - говорить він.

А тепер по порядку.

Зерна. Ресторатори, власники кав'ярень і маленьких кава-поінтів перш ніж знайти ідеальну каву, тестують десятки підрядників з різними купажами і ступенями обсмаження зерна. Ганяючись за модними брендами і розрекламованими купажами, підприємці часто потрапляють в халепу - адже смакові звички українців і, наприклад, італійців, австрійців, істотно відрізняються. Сьогодні ринку надана можливість вибрати локального постачальника, компанію, яка обсмажує каву в Україні. Оскільки саме локальний підрядник відчуває споживача і здатний створити такий купаж кави, який оцінить український кавоман. Ще один момент - найсмачніша та найароматніша та кава, яку нещодавно обсмажили, при дотриманні правильної технології, та якісно упакували. Саме обсмаження - індикатор професіоналізму, та й перевірити якість зерен у локального постачальника простіше, ніж повернути неякісний продукт іноземному контрагенту.

Вода. Це основа основ для будь-якого напою, і навіть найненав'язливіші присмаки, запахи або рівень жорсткості можуть зіпсувати каву з найякісніших зерен. Вода – це той інгредієнт, який дозволяє смаку кави максимально розкритися. Тут важливий показник жорсткості води, оскільки надмірно мінералізована вода впливає на сприйняття кави рецепторами. Фахівці радять обирати м'яку негазовану воду, але не варто переходити межу і варити каву на дистильованій воді. З нею смак напою вийде досить різким.

Машина для приготування кави. Також дуже важливий компонент для отримання бажаного смаку. Кавомашина - інструмент, від якості якого залежить відповідь на просте, але важливе питання, чи повернеться до вас клієнт за наступною чашкою кави. Споживач все більш вимогливий до смаку напою та його інгредієнтів, тому вендингові апарати і кавові автомати втрачають довіру. Але важливо розуміти, що тип кавомашини повинен відповідати запитам клієнта і рівню кавового закладу. Їх вибір сьогодні величезний, кавоварку можна купити або взяти в оренду. Часто постачальники кавової техніки пропонують до них вже випробувані обсмажені зерна. У такій співпраці набагато менше ризиків, ніж коли кавоварка і зерна - від різних підрядників. Не варто ігнорувати рекомендації по експлуатації від технічних фахівців, так як виробник знає всі особливості свого продукту і заздалегідь уточнює їх, щоб уникнути погіршення смаку напою.

Бариста. Професіонал, що знає про каву все - невід'ємна частина кавового ритуалу. Він не тільки готує напій, а й комунікує з покупцем. Оскільки кавовий ринок характеризується низькою лояльністю, бариста повинен вміти приготувати напій таким чином, щоб кав'ярня стала улюбленим місцем кавомана. Вчитися мистецтву приготування кави можна експериментуючи самостійно, але набагато ефективніше отримати повноцінний освітній курс від кращих фахівців кавової справи, наприклад, в школі бариста Gemini Espresso.

Наявність цих чотирьох елементів гарантує ідеальний смак кави. А хороша кава – це вже половина успіху кав'ярні. Додайте до неї трохи маркетингу - і успішний бізнес майже готовий. А якщо при цьому у вас надійний і готовий підтримати партнер, будьте готові до того, що відбою від відвідувачів не буде. "Як лідер українського ринку свіжообсмаженої кави, Gemini Espresso готові повністю забезпечити клієнта усім необхідним. Ми надаємо повний цикл послуг для бізнесу: кава, чай, обладнання (оренда, продаж), логістика, сервіс, посуд, вода, навчання, франчайзинг ", - говорить Антон Мяновський.

Компанія Gemini Espresso активно розвивається в сегменті HoReCa, лінійному роздробі, офісах, мережевих закладах, АЗС. "За час роботи, ми визначили формулу, якої дотримуємося самі, у власних кав'ярнях, і нею ж пропонуємо скористатися нашим партнерам, - говорить гендиректор компанії. - Ідеальний еспресо, основа всіх інших напоїв, вимагає ідеальних зерен, кавомашини, води і баристи, який це правильно організує ". Він акцентує увагу на тому, що не варто недооцінювати каву. "Здебільшого, саме з ним гість завершує час у вашому закладі. У ваших силах зробити так, щоб останні хвилини не стали цілковитим розчаруванням ", - відзначає експерт.

Ставтеся до пошуку кавового партнера з усією відповідальністю. Ви повинні бути впевнені, в разі ускладнень або проблем, досвіду та ресурсів задля компанії вистачить, щоб вирішити проблеми і звести їх до мінімуму.

На правах реклами

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить