Бізнес-імміграція до США: що може піти не так p

06.05.2019, 10:00
Бізнес-імміграція до США: що може піти не так - Фото

Процедура отримання карти резидента США не без підводних каменів. Уряд США досить скрупульозно вивіряє всі дані про кожного учасника програми ЕВ-5

На правах реклами

Віза ЕВ-5 є одним з найлегших способів імміграції в США. Вимоги програми виглядають досить лаконічно: необхідно вкласти 500 тис. доларів у бізнес-проект одного з регіональних центрів і хоча би мінімально брати участь в управлінні компанією, яка створить 10 робочих місць. До того ж, на відміну від інших способів переїзду в Америку, не потрібно мати сертифікат про спонсорство або вільно володіти англійською мовою.

Проте, процедура отримання карти резидента США не без підводних каменів. Уряд США досить скрупульозно вивіряє всі дані про кожного учасника програми ЕВ-5, що може значно вплинути на терміни розгляду і навіть результат заяви.

Дотримання процедури

Отримання постійного місця проживання у США складається з декількох етапів. Спочатку необхідно подати заяву на грін-карту по візі ЕВ-5. У разі схвалення заявник отримує тимчасовий вид на проживання. Він дозволяє стати резидентом США і насолоджуватися усіма відповідними правами, але тільки на 2 роки. Якщо ж учасник візової програми ЕВ-5 хоче отримати постійний вид на проживання в Америці, необхідно довести, що інвестовані 500 тис. доларів посприяли створенню 10 робочих місць і не були передчасно виведені.

Репутація заявника

Однією з головних причин відмови у візі ЕВ-5 є сумнівна репутація заявника. Найчастіше це пов'язано з походженням коштів, використаних для виконання вимог програми. Наприклад, комплаєнс-фахівці можуть виявити, що вони були задіяні у міжнародних схемах по відмиванню грошей або інших протизаконних діях. Буває, що у заявника є судимість, погані згадки у ЗМІ або політична посада. Всі ці факти ретельно перевіряються.

Вибір бізнес-проекту

Бізнес-проекти знаходяться під егідою ліцензованих регіональних центрів. З огляду на обмежень Комісії з цінних паперів і бірж, дуже складно отримати будь-яку інформацію про існуючі можливості з відкритих джерел. Найчастіше доводиться розраховувати на дані від самих центрів, які можуть бути неповними. В таких умовах буває складно оцінити рентабельність інвестицій у довгостроковій перспективі, зокрема – чи вдасться повернути інвестиції.

Збільшення шансів на успіх

"Передбачити шанси на успіх бізнес-проекту – нелегке завдання для інвестора, – підкреслює Джон Рот, імміграційний юрист і президент компанії EB-5 Analytics. – Проекти ЕВ-5 знаходяться на стику ділової, державної та імміграційної сфер. Для оцінки результату потрібно проконсультуватися з вузькопрофільними фахівцями. Така експертиза повинна включати перевірку біографії менеджерів, оцінку бізнес-плану, прогнозування створення робочих місць, аналіз юридичної структури компанії, конкуренції, прибутковості і так далі."

За словами юриста, найкраща стратегія – завчасна перевірка всіх аспектів участі у програмі і визначення ризикованості проекту з точки зору отримання постійного виду на проживання і повернення інвестицій. Тільки комплексна юридична, фінансова, економічна і комплаенс-експертиза можуть допомогти визначити найкращий проект для інвестицій за програмою ЕВ-5.

Джон Рот отримав вищу освіту в сфері права та фінансів і є імміграційним юристом і членом Американської асоціації імміграційних юристів з 1995 року. Джон почав працювати юристом в сфері EB-5 в 2008 році.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов