Беспілотники тестують у центрі з сертифікації УДЦР pr

01.08.2018, 16:13
Беспілотники тестують у центрі з сертифікації УДЦР - Фото

Центр з сертифікації УДЦР, один із небагатьох в Україні, який здатний провести комплексні випробування найсучасніших безпілотників (БПЛА).

Як розповів керівник Центру з сертифікації УДЦР Олександр Лисенко, фахівці ЦС мають значний досвід та на сьогодні виконали уже десятки робіт з оцінки відповідності безпілотних літальних апаратів різних типів та виробників. Від іграшкових моделей до мульти-коптерів промислового призначення розроблених для застосування у сфері безпеки, рятувальних операцій, моніторингу повітряного та водного простору, зв’язку, сільського господарства, екологічного контролю тощо.

«У першу чергу квадро-, мульти-коптери, дрони…загалом БПЛА, це високотехнологічні радіоелектронні засоби (РЕЗ) для управління та передачі даних (інформації) у яких використовуються сучасні радіотехнології широкосмугового радіодоступу в діапазоні частот 2 400 -5 850 МГц, GPS, радіотехнології короткого радіусу дії. А це означає, що введення в обіг таких пристроїв на території України дозволяється тільки за умови оформлення Декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого ПКМУ від 24.05.2017 №355), саме оцінку відповідності БПЛА суттєвим вимогам регламенту і здійснює наш Центр», – наголосив Олександр Лисенко.

Безпілотні літальні апарати, перевіряються за параметрами: безпеки споживачів, електромагнітної сумісності та ефективного використання радіочастотного ресурсу.

Окрім того, радіообладнання БПЛА рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації віднесено до видів радіообладнання, яке має низький рівень відповідальності суттєвим вимогам Технічного Регламенту та підлягає внесенню до Реєстру радіоелектронних РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

«На сьогодні, нажаль, за підрахунками спеціалістів близько 60% безпілотників в Україні взагалі не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою КМ України від 24.05.2017 №355). Наприклад, у мене немає інформації, що таку оцінку пройшов хоча б один БПЛА вітчизняного виробництва. Ми спілкувалися з європейськими експертами, які зазначили, що така проблема існує і у них. Був наведений досить великий відсоток БПЛА, що надходить на ринок ЄС і не відповідає вимогам Директиви 2014/53/ЄС та європейським стандартам», – зазначив Олександр Лисенко.

Довідково:

У 2017 році Центр з сертифікації Українського державного центру радіочастот відзначив 10-річчя з дня створення. За цей період фахівцями проведено понад 10 тисяч випробувань різноманітної продукції.

На правах реклами

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииУбить в себе наркомана. История одного эксперимента