RU

Альона Дегрік Шевцова - про важливі відмін-ності fintech-інноваці p

19.03.2019, 17:58
Альона Дегрік Шевцова - про важливі відмін-ності fintech-інноваці - Фото

На правах реклами

Світ фінансових послуг в Україні розвивається швидко — деякі навіть скажуть, що занадто. Змінюються платіжні звички, принципи вибору і т.д. Проте у сфері фінтех багато чого зараз є продуктом спекуляцій, а не реальною аналітикою досягнень. Як відрізняти одне від іншого - розповіла Альона Дегрік Шевцова в своєму блозі на сайті «Мінфін».

Fintech-проекти не скасують традиційні банки, але значно розширять клієнтський ряд, переконана CEO LeoGaming:

«Фактично, fintech-рішення розвивають здатність досягати людей, які не залучені або мають обмежений доступ до традиційних фінансових задач. В першу чергу — завдяки розвитку платежів на мобільних телефонах і в інтернеті», — розповідає Дегрік Альона, продовжуючи думку про діджіталізацію сегменту, — «Те, що за останні роки число безготівкових платежів перетнуло позначку в 45%, говорить не про досягнення звичайних банків, а про те, що банківські послуги «переїхали» у смартфон і на платіжні сайти», — зазначає Альона Дегрік Шевцова.

До речі, щодо зростання cashless-частки у фінансовому ринку: на думку директора ФК «Леогеймінг Пей», цей процес буде тільки продовжуватися, роблячи готівку все менш актуальною для людей. Те ж стосується і більшості державних мит, які переходять «у онлайн», і це не стеження за кимось, а поліпшення:

«Фінтех впроваджує безготівкові розрахунки в усі звички користувачіс, роблячи розрахунок карткою / мобільним гаманцем / в інтернеті зручнішім і швидшім. Готівка була і залишаться, як залишається FM-радіо або аналогова пошта. Навіщо? Тому що є аудиторія, для якої це актуально», — пояснює Альона Дегрік, вказуючи, що основним держпослугам навіть необхідно змінюватися:

«Естонія, наприклад, реалізувала систему онлайн-голосування громадян на виборах — і вона працює паралельно з паперовими бюлетенями на дільницях. Fintech-рішення мінімізують людську взаємодію під час платіжних операцій з державою. У випадку з реформами, мета яких побороти корупцію, це взагалі ідеальне рішення. Яке Україна освоює. Повільно, але неминуче», — резюмує Альона Дегрік Шевцова.

Іншими словами, якщо слідувати логіці написаного, реальні зміни від медіа-маніпуляцій відрізняються перш за все реальними результатами, розвиток яких можна простежити в часі. Вони не виникли з нізвідки і залишаються з нами, роблячи наше життя простішим, вважає Дегрік Альона.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини