Альона Дегрік про вплив fintech-сфери на зростання значення НФУ p

10.12.2018, 17:09
Альона Дегрік про вплив fintech-сфери на зростання значення НФУ - Фото

CEO компанії «Леогеймінг Пей» Альона Дегрік розповіла про можливості небанківських фінансових установ (НФУ)

На правах реклами

Довгий час для більшості українців банк був абстрактним поняттям. За радянських часів поняття банку обмежувалося ощадкасою і ощадкнижкою. У 1990-ті, через крах радянської банківської системи люди перейшли до заощаджень готівки «під матрацом», а єдиним видом небанківських фінансових установ (НФУ) стали всюдисущі обмінники. У дійсності ж спектр їхніх можливостей набагато ширше. Про них нам розповіла CEO компанії «Леогеймінг Пей» Альона Дегрік.

«Небанківська фінустанова, говорячи людською мовою, — це посередник, який надає нішеві послуги, пов'язані з грошима. Безумовно, НФУ згідно з українським законодавством, повинна бути внесена до реєстру фінустанов. І головне — вона не є банком. Зараз це поняття поступово розширюється, і фінтех-компанії стрімко розбавляють список кредитних організацій і обмінників», — розповідає Альона Дегрік (Шевцова).

Сучасні НФУ змінюють наше життя на краще, проникаючи у багато сфер діяльності. Серед них - оплата і покупки: комунальні платежі, цифрові товари, міські сервіси тощо. Вони насичують ринок різноманітністю послуг, пояснює Альона Шевцова (Дегрік).

«Ніколи раніше НФУ не створювали стільки інноваційних та корисних речей. Раніше їхнє завдання у кінцевому підсумку зводилося до використання грошового обороту від вкладів, розміщених клієнтами. У наш час НФУ вийшли за ці рамки. Такі розробки фінтех-компаній, як додатки для банкінгу, додатки для оплати парковки, створення нових платіжних рішень - наслідок розвитку фінансових компаній», - розповіла Альона Дегрік.

Перераховані обставини стали поштовхом до співпраці фінкомпаній з Нацбанком. Адже НФУ зацікавлені у питаннях валютного регулювання в Україні. Так, наприкінці листопада Асоціація учасників валютного ринку і Українська асоціація платіжних систем (UAPS) обговорили з Нацбанком моделі регулювання фінансового сектора.

«Проекти постанов і нормативних актів НБУ, обговорені на круглому столі, повинні допомогти вирішити проблеми з транскордонним переміщенням валют, відрегулювати структуру валютного ринку України та правила розрахунків і операцій з валютою. Успішне прийняття цих актів має забезпечити якісну роботу небанківського сектора в нашій країні», — підсумувала Альона Дегрік (Шевцова), глава компанії «Леогеймінг Пей».

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев