Альона Дегрік про важливість розвитку платіжної інфраструктури p

05.12.2018, 15:57
Альона Дегрік про важливість розвитку платіжної інфраструктури - Фото

Альона Шевцова акцентує увагу на важливості охоплення безготівковими розрахунками базових запитів власників «пластику»

На правах реклами

Днями регулятор опублікував звіт про кількість платіжних карт на одного жителя серед населення українських міст. Очікуване першість в цьому отримав Київ. Так, згідно з цими даними, на одного мешканця столиці припадає дві банківські картки — це вдвічі вище середнього показника по країні. Така популярність перш за все пов'язана з активним розвитком платіжної інфраструктури. На питання, як масштабувати даний успіх на облцентри, відповідає глава фінансової компанії «Леогеймінг Пей» (бренд LeoGaming) Альона Дегрік (Альона Шевцова).

«Створення платіжної інфраструктури міста - процес, який не можна голосно анонсувати, а потім вести в фоновому режимі і сподіватися на успіх. Це постійна робота на охоплення все більшого набору типових дій користувача, якими він звик розплачуватися готівкою і переведення їх в безготівкову форму. Важливий момент — перехід цей не повинен бути безальтернативним. Безготівкові розрахунки в рамках міст повинні економити час і бути трохи вигідніше за готівку», — пояснює Альона Дегрік.

Альона Шевцова акцентує увагу на важливості охоплення безготівковими розрахунками базових запитів власників «пластику», що, впевнена директор ФК «Леогеймінг Пей», буде стимулювати зростання карток і розрахунків.

«Візьмемо, наприклад, середню кількість POS-терміналів на 1000 чоловік. У столиці це 17,8 одиниць, а середня цифра по регіонам — 6,7 одиниць. Аргументом може бути різниця в доходах населення і недостатня фінансова інклюзія. Але якщо нічого не робити, то інклюзія і не буде рости. До того ж, більш низькі доходи досить часто означають і нижчі ціни: в магазинах, закладах, громадському транспорті. Зручність використання мобільного гаманця або банківської карти нікуди не зникає. Навпаки — якщо міська влада і бізнес зроблять cashless-платежі загальновживаними, то виростуть і показники по картках, грошах на них і по розрахункам», — стверджує Альона Дегрік.

Альона Шевцова вважає, що проекти по smart city затребувані і приживаються в регіонах часом навіть успішніше, ніж у столиці через менших масштабів реалізації та «буму від новизни».

«Розвиток платіжної інфраструктури не повинен закінчуватися на Києві. Платити з Apple і Google Pay має бути так само зручно у будь-якому обласному центрі, і це буде актуально серед всіх. Яскравий приклад — оплата проїзду карткою, яку відкривав Mastercard. Поки в центрі це лише запускається, в багатьох містах така система працює — транспорту менше, реалізувати простіше і дешевше. Слідом за цим підтягнуться і оплати парковки, місцевих адмінпослуг і т.д. Головне — почати», — резюмює Альона Дегрік (Альона Шевцова).

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования