RU

Що таке акупунктура і як вона впливає на організм p

07.12.2020, 20:30
Що таке акупунктура і як вона впливає на організм - Фото

На правах спонсорства

Стрес присутній у житті кожної людини. У наш час проблема емоційного стресу виникає здебільшого через необхідність обробки величезного обсягу інформації.

Тривалі психологічні та фізичні навантаження призводять до порушення функціонування окремих органів. Крім того, стрес впливає на поведінку людини, її працездатність, взаємини з оточуючими та в родині.

Стан стресу в малих дозах потрібен. Це стимулює шукати вихід із проблемних ситуацій, ефективніше думати, приймати важливі рішення. Але хронічний стрес може мати тяжкі наслідки.

Хронічний стрес і його наслідки

Хронічний стрес викликають серйозні життєві обставини на кшталт звільнення з роботи, хвороби або смерті близької людини. Якщо подразник присутній довгий час, стрес посилюється, розвивається, викликаючи в організмі низку змін.

Під час стресу дихальна та серцево-судинна системи починають надмірно працювати. Це небезпечно для людей з астмою, емфіземою і гіпертонією. Активна робота травної системи може підвищити ризик розвитку діабету II типу. А виснаження імунної системи впливає на збільшення кількості вірусних захворювань.

Можливості організму не безмежні – при сильному стресовому впливі він швидко виснажується. Це може призвести і до серйозних захворювань і навіть смерті.

Вікторія Степаненко, співзасновниця Neuro Implant Clinic:

"Ідеальний стан організму – це баланс та спокій. Але в нашому житті є багато факторів, які спонукають організм до дії. Ця дія і є свого роду стресом. Проблема в тому, що в наш динамічний час, коли світ стрімко змінюється, багато людей стикаються з надлишком таких факторів – інформаційні та фізичні навантаження зростають з кожним днем, а часу і сил на їх виконання все менше. Тривале перебування організму під таким тиском призводить до негативних наслідків ".

Симптоми хронічного стресу:

• дратівливість;
• тривожність;
• депресія;
• головний біль;
• безсоння.

Стрес недаремно називають "тихим вбивцею" XXI століття. Дослідження міжнародної консалтингової компанії Deloitte свідчить, що наразі в Україні 38% молодих людей у ​​віці 25-40 років (покоління міленіалів) постійно відчувають тривогу. Українських міленіалів найбільше хвилює політична нестабільність, військовий конфлікт, корупція, злочинність та особиста безпека.

Основними причинами стресу і тривоги молоді люди називають: невпевненість у добробуті своєї родини – 80%; стабільність фінансового становища в майбутньому – 66%; фізичне і ментальне здоров'я – 53%. Зокрема, найбільше на цей показник вплинула пандемія коронавируса.

Хронічний стрес часто пов'язують із розвитком депресії та гіпертонії. Але, як з'ясувалося, гормони стресу також погіршують активність мозку. Стрес призводить до появи і посилення когнітивних порушень.

За даними дослідження вчених з Трініті-коледжу (Дублін), стрес може стати причиною такого захворювання, як хвороба Альцгеймера. Експерименти на мишах показали, що при стресі в організмі вивільнюється гормон кортикотропін-рилізинг-фактор (corticotrophin releasing factor), який збільшує вироблення шкідливого білка бета-амілода. Саме він провокує втрату пам'яті.

Вчені Університету Умео (Швеція) провели експеримент і довели, що миші, у яких був виявлений високий рівень гормону стресу, значно гірше вчилися, а також частіше страждали забудькуватістю і іншими розладами пам'яті.

Хронічний стрес також є однією з головних причин хвороби Паркінсона. Ділянка мозку, де виділяється дофамін, дуже енергетично чутлива, тому надмірний психоемоційний стрес призводить до її швидкого руйнування. Ознаки розвитку хвороби Паркінсона можуть бути різними. Найчастіше це – загальна слабкість, відчуття сповільненості та порушення виконання звичних рухів, уповільнена реакція.

Вікторія Степаненко:

"Якщо у людини є генетична схильність до хвороби Паркінсона, то тривале перебування в стані стресу може прискорити її розвиток. Незважаючи на те, що здебільшого Паркінсон проявляється у людей старше 60 років, через хронічний стрес цей час значно скорочується. Є випадки, коли захворювання діагностують навіть у сорокарічних".

Якщо ви розумієте, що занадто довго перебуваєте в стресовому стані й у вас з'явилися симптоми нейродегенеративних захворювань, можна звернутися до одного з найдавніших методів їх лікування – акупунктури. Своєчасно звернувши увагу на симптоми захворювання, його перебіг можна значно полегшити, а в деяких випадках і повністю вилікувати.

Акупунктура поширена в країнах Західної Європи. Там традиційно використовують превентивні методи боротьби зі стресом. Одна з причин – відсутність побічних ефектів. Це проста і ефективна методика, що дає можливість стимулювати організм до регенерації та відновлення балансу.

Нейроімплантування і акупунктура

Центр нейрорегенеративної медицини Neuro Implant Clinic використовує метод мікроімплантування – перманентну акупунктуру.

Метод відкрив і розробив німецький невропатолог Ульріх Верт в 2001 році. Він одним з перших застосував перманентну акупунктуру для лікування хвороби Паркінсона.

Доктор Верт провів безліч досліджень і прийшов до висновку, що імплантати стимулюють виробництво дофаміну ("гормону щастя") у головному мозку. А дофамін у свою чергу зменшує тяжкість перебігу хвороби і навіть може допомогти повністю позбутися симптомів неврологічних захворювань.

В основі методу – аурикулотерапія (акупунктура вуха). Медицині відомо понад 330 активних точок у вушній раковині. Через ці точки можна стимулювати чорну речовину мозку (substantia nigra) для лікування таких захворювань, як хвороба Паркінсона, Альцгеймера, розсіяний склероз, бічний аміотрофічний склероз, синдром неспокійних ніг, склероз та інші.

Для цього під шкірний покрив вушної раковини імплантують міні-імплантати з титану – "вічні голки". Вони стимулюють активні точки, приводячи до регенерації клітини головного мозку. Наприклад, у разі хвороби Паркінсона, виділення дофаміну в області substantia nigra стимулюється за рахунок постійного нервового імпульсу. Після імплантації, як правило, спостерігається полегшення симптомів неврологічних захворювань.

Вікторія Степаненко:

"З точки зору медицини, призупинити або уповільнити процес розвитку нейродегенеративних хвороб вважається величезним успіхом. За нашими спостереженнями, у 60% пацієнтів покращується стан і спостерігається полегшення симптомів. Один з недавніх випадків: колишньому топ-менеджеру будівельної компанії – 80-річному пацієнтові з Аргентини – вдалося повністю вилікуватися від хвороби Паркінсона. У 2017 році йому поставили нейроімпланти, через півроку стан почав покращуватися. Це дозволило зменшити медикаментозне лікування і через три роки йому повністю зняли діагноз".

Процедура лікування

Терапія в центрі Neuro Implant Clinic починається з детального ознайомлення з історією хвороби. Для отримання оптимального результату лікар розробляє індивідуальний терапевтичний план на основі консультації з пацієнтом.

Вікторія Степаненко:

"Мета консультації – розробити індивідуальний план імплантування. Лікар повинен врахувати всі індивідуальні симптоми, емоційні моменти, наявність супутніх захворювань".

Процедура проводиться під місцевою анестезією: голка вводиться через стерильну упаковку спеціальним апаратом, дезінфекція усуває загрозу зараження. Процес імплантації відбувається практично безболісно, ​​а загоєння ран – через 2-3 дні.

Значне поліпшення стану пацієнта може спостерігатися вже безпосередньо після процедури. Фахівці попереджають: ні в якому разі не ігноруйте сигнали, які вам посилає організм.

Вікторія Степаненко:

"Занепад сил, апатія, відчуття тривоги, коли не слухаються ноги, починають тремтіти руки – це можуть бути перші симптоми нейродегенеративного захворювання. Деякі наші пацієнти говорять, що перші симптоми хвороби Паркінсона з'являлися за два-три роки до встановлення остаточного діагнозу".

Подбайте про себе і своїх близьких.

Записатися на консультацію

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини