10 помилок в оптовій торгівлі, які вам дорого коштують p

07.07.2020, 13:00
10 помилок в оптовій торгівлі, які вам дорого коштують - Фото

В2В Хорошоп - продукт для запуску оптових інтернет-магазинів. Його можливості дозволяють уникати помилок

На правах спонсорства

На SaaS-платформі Хорошоп створено понад 1700 роздрібних інтернет-магазинів. Зараз розробники Хорошопу почали розвивати новий напрямок і створили В2В Хорошоп ― продукт для запуску оптових інтернет-магазинів. Його можливості дозволяють уникати помилок, які дуже дорого обходяться як постачальникам, так і дилерам.

Помилка №1. Неактуальні залишки

Це основна і найдорожча помилка в інтернет-торгівлі. В невеликих і середніх інтернет-магазинах дуже часто неактуальні залишки, адже їх постачальники не налагодили простий спосіб передачі актуальної інформації. Це означає, що продавець витрачає гроші і час, щоб залучити покупців, але через відсутність товару залишається ні з чим. Більше того, навіть може отримати негативний відгук. Якщо подібні ситуації будуть відбуватися постійно, дилер піде до іншого постачальника, і буде правий.

Внаслідок неактуальних залишків постійно скасовується величезна кількість замовлень. Все через занадто велику кількість етапів посередництва між постачальником і кінцевим продавцем. Поки інформація пройде по ланцюжку менеджерів, вона втрачає свою актуальність.

Щоб виправити цю помилку, постачальнику варто підключити пряму передачу інформації на сайти дилерів через облікову систему. Наприклад, якщо у постачальника інтернет-магазин на В2В Хорошоп, йому досить просто підключити облікові системи 1С, Торгсофт, Діловод і МойСклад завдяки стороннім модулям. Також є інтеграції з боку SalesDrive і RetailCRM. А якщо у вас облікова система, з якою в Хорошопу поки немає інтеграції, у платформи є API, який дозволяє налаштувати автоматичну синхронізацію даних майже з будь-якою системою.

Помилка №2. Ведення складу абияк

Щоб процес передачі інформації про наявність в інтернет-магазини дилерів працював правильно, постачальнику важливо скрупульозно вести облік і періодично проводити інвентаризацію на складі. Багато з них не звертають на склад належної уваги, особливо якщо в його ролі виступає офлайн-магазин, з якого товари відвантажуються для онлайну і одночасно продаються для офлайн-покупців. Через це настає хаос, в якому часто незрозуміло, скільки залишилося товарів і яких вони розмірів.

Це ще одна проблема, яка буде постійно приводити до неактуальних залишків і незадоволених дилерів. А значить ― витрат на виправлення помилок і втрачених можливостей.

Помилка №3. Застарілі способи передачі інформації дилерам

Найчастіше процеси передачі інформації про ціни та наявність побудовані на спілкуванні людини з людиною. У менеджерів постачальника є список клієнтів, з якими вони співпрацюють і комунікація з ними відбувається за телефоном, за допомогою месенджерів або електронної пошти.

Найчастіше, менеджер вручну формує лист з пропозиціями постачальника і раз на день розсилає його по базі дилерів. Також цей підхід зустрічається в автоматизованому варіанті, коли файл з інформацією не формується вручну, а за один клік вивантажується з облікової системи і також швидко відправляється всім продавцям. Дуже значний недолік цього процесу ― те, що інформація у файлі стає неактуальною після першого ж замовлення. Все одно доведеться дзвонити менеджеру і уточнювати.


Щоб уникнути помилок і заощадити час, використовуйте для передачі інформації інтернет-магазин, створений за допомогою В2В Хорошоп. Дилер зможе в будь-який момент зайти на сайт, відкрити каталог і побачити актуальні залишки й ціни для кожного товару.

Помилка №4. Занадто складний процес оформлення замовлення

Тут багато постачальників також працюють по-старому. Деяким продавцям досі для оформлення замовлення потрібно дзвонити своїм менеджерам і голосом перераховувати товари, їх розміри і кількість. А це дуже широке поле для помилок. Інші постачальники щоранку ― вручну або за допомогою облікової системи ― розсилають дилерам прайси, в яких потрібно зробити позначки про кількість товарів і відправити назад. Тут менше можливостей помилитися, ніж за телефоном, але їх досить багато, як і у всіх процесах, де задіяна ручна праця. Адже дилери мають доступ до редагування прайсу, тому вони можуть у ньому щось мимоволі поміняти, через що файл вже не можна буде автоматично завантажити в облікову систему, щоб сформувати замовлення.

Набагато зручніше використовувати для цього інтернет-магазин на В2В Хорошоп. Оформлення замовлення проходить за три простих етапи, після чого він потрапляє в облікову систему і готовий до обробки. Ймовірність помилитися ― мінімальна.

Помилка №5. Немає єдиного формату передачі контенту дилерам

Щоб продавати товари, дилерам потрібні їхні фотографії та описи. Найчастіше продавці раді будь-якому контенту в будь-яких форматах, тому що деякі постачальники не надають його взагалі. Але якщо постачальник може полегшити їм життя, вивантажуючи інформацію в зручному структурованому вигляді, це стане важливою причиною продовжувати з ним співпрацю.

З інтернет-магазинів на базі В2В Хорошоп можна вивантажувати контент у загальноприйнятих форматах, наприклад, XML або XLS. Більшість дилерів вже вміють з ними працювати, і будуть вдячні, якщо їм не доведеться окремо вивантажувати і завантажувати фотографії, а потім ще й зіставляти їх з описами. Завдяки структурованому формату, завантаження контенту в інтернет-магазини дилерів пройде за кілька кліків.

Крім того, постачальник і сам зможе швидко вивантажувати товари на популярні майданчики на зразок Rozetka, щоб продавати без посередників.


Помилка №6. Однаковий підхід до всіх дилерів

В2В Хорошоп дозволяє використовувати різні сценарії роботи з дилерами. Наприклад, постачальник може закрити каталог з товарами від анонімних відвідувачів, щоб приховати від конкурентів інформацію про асортимент, ціни і наявність. Або показувати товари, але приховати ціни і залишки. Також у нього є можливість використовувати інтернет-магазин для продажу в роздріб і лише групі оптових покупців показувати оптові ціни.

Подібна гнучкість допоможе захистити інформацію, а також розділити дилерів на кілька великих груп, які будуть бачити лише ті дані і ціни, які хоче показувати постачальник.

Помилка №7. Відсутність історії замовлень дилера

Продавцям важливо бачити, які товари, в яких кількостях і за якою ціною вони замовляли раніше. Це допоможе їм зробити правильні висновки про співпрацю з постачальником і просто зробить їхнє життя трохи простішим.

В інтернет-магазині на базі В2В Хорошоп є особистий кабінет, зайшовши в який дилер зможе побачити історію замовлень, а також всі зроблені ним замовлення, які знаходяться в процесі обробки. Також в особистому кабінеті є блок "Баланс", в якому можна відразу побачити суму взаєморозрахунків з постачальником, а також ПІБ, телефон і пошту відповідального менеджера.

Помилка №8. Неавтоматизована робота з дропшиперами

Щоб відправити товари клієнту, якого знайшов продавець-дропшипер, постачальнику потрібні його контактні дані. І саме через неавтоматизовану передачу цих даних трапляється безліч помилок. Часто їх передають по телефону, по електронній пошті, через месенджери тощо. Тому дуже легко щось забути, випадково видалити або переплутати, а посилка поїде не туди. Звичайно, все можна виправити, але це вимагає часу і грошей.

 

У В2В Хорошоп скоро з'явиться функція, яка дозволить автоматично передавати постачальнику інформацію про клієнта. Він зможе відразу формувати ТТН і відправляти замовлення без страху щось переплутати.

Помилка №9. Занадто велика залежність від менеджерів

Коли в оптових продажах занадто багато завдань виконується менеджером вручну і без належної фіксації всіх дій в загальній CRM-системі, занадто багато процесів проходять за допомогою особистого спілкування менеджера з клієнтами. Через це клієнти бізнесу фактично стають клієнтами конкретного менеджера, до яких у бізнесу немає прямого доступу. Це загрожує різними проблемами, наприклад, менеджер може звільнитися і забрати клієнтів з собою, або зациклитися на обробці замовлень від сформованого пулу клієнтів, замість пошуку нових клієнтів і розвитку відносин з ними.

Створіть інтернет-магазин на базі В2В Хорошоп, щоб уникнути цих проблем. Всі замовлення будуть оформлятися через сайт, а менеджери будуть починати обробку тільки після їх потрапляння в облікову систему. Це означає, що компанія завжди буде мати доступ до всіх контактів клієнтів і звільнення кращого менеджера не перетвориться на катастрофу.

Помилка №10. Відсутність маркетингових активностей

Багато постачальників займаються просуванням абияк. Хоча завдяки порівняно невеликим вкладенням можна розміщувати оголошення за допомогою контекстної реклами і Google Shopping, а також потрапити в топ органічної видачі, відкривши для індексації хоча б кілька товарних категорій.

Оптові пропозиції, в порівнянні з роздрібними, просувати набагато легше і дешевше. Адже якщо за запитом «купити навушники» користувач побачить численні пропозиції від великих гравців, то за запитом «купити навушники оптом» вгорі видачі ― невеликі оптові магазини, з якими вже є сенс конкурувати.

Всі інтернет-магазини на базі В2В Хорошоп мають базові інструменти для SEO, тому просування буде проходити швидше. Крім того, на Хорошопі є можливість за декілька кліків генерувати фіди для вивантаження в Google Ads та Google Shopping.

Висновки

В2В Хорошоп розроблений з метою привнести в оптовий бізнес механізми автоматизації, давно випробувані в роздрібі, на кшталт зручного пошуку, актуальної інформації, простого замовлення тощо. Не хочете втрачати час і гроші через застарілі процеси в опті? Залишайте заявку, щоб протягом 14 днів протестувати інтернет-магазин на базі В2В Хорошоп.

 

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов