Що буде з JYSK Україна через 3 роки: головне з виступу Мікеля Нільсена p

19.09.2019, 10:29
Що буде з JYSK Україна через 3 роки: головне з виступу Мікеля Нільсена - Фото
Микель Нильсен

Найцікавіші факти про роботу JYSK в Україні та її подальші кроки

На правах реклами

Одного з провідних скандинавських інвесторів в нашій країні – данський бренд товарів для дому JYSK – очікують зміни. Вперше з 2015 року компанія змінює стратегію розвитку і дає детальний звіт про свою діяльність та фінансові результати.

На зустрічі з журналістами, виконавчий віцепрезидент Ритейл JYSK Мікель Нільсен підкреслив, що стратегія «Seamless and closer to the customer» 2020-22 повинна зробити компанію ще ближчою до покупця, а сервіс – «безшовним», але це все буде пов'язане з конкуренцією, що зростає. «Нас чекає битва з «горилою» і «тисячею мишей», – заявив він, говорячи про протистояння з великими інтернет-магазинами й дрібним роздрібом.

З конкурентів данський гість назвав лише Amazon. «Ми готуємося протистояти натиску електронної комерції не тільки асортиментом, але й технологіями», – додав пан Нільсен.

За підсумками зустрічі з ключовими фігурами данського ритейлера, ми вибрали найцікавіші факти про роботу JYSK в Україні та її подальші кроки.

Про потенціал українського ринку і ДНК бренду

Перші 8 років своєї діяльності в Україні JYSK був представлений по франчайзингу. У 2012-му, після відкриття 10-го магазину, JYSK Nordic оцінив потенціал українського ринку і прийняв рішення викупити франшизу. Після 15 років успішної роботи, скандинавські меблі, текстиль, декор і товари для сну представлені вже в 54 магазини в 19 областях України.

«Розширення завжди було частиною ДНК JYSK, і наша місія полягає в тому, щоб як можна більше людей познайомилися з відмінним скандинавським пропозицією», – процитували на зустрічі засновника JYSK Ларса Ларсена.

На 2020 рік заплановано відкрити 12 торгових точок, а до 2023 їх число має наблизитися вже до 100 магазинів JYSK в Україні. «Ми не припиняли свою діяльність у кризові для вашої країни моменти, і тепер, коли спостерігаємо позитивні сигнали зміцнення української економіки, наше розширення буде тільки прискорюватися», – пояснив виконавчий віцепрезидент Ритейл JYSK Мікель Нільсен.

Про фінансові результати

У 2019-му фінансовому році магазини JYSK відвідало 2,5 млн покупців, а товарообіг склав 2 млрд грн. Протягом 2019 фінансового року мережа продала 7,4 млн одиниць товарів: 900 тис. одиниць текстилю, 854 тис. меблів для дому та саду, 417 тис. ковдр та подушок. Що стосується чистого зростання продажів, то воно склало 123,6% у порівнянні з 2018 роком. «Втім, ми не зупиняємося на досягнутому, і відразу після святкування ювілею плануємо нові відкриття. Перше з них відбудеться вже цієї суботи, 21 вересня в Києві в ТРЦ SkyMall. Наступні – у Чернівцях, Луцьку, Кропивницького та Умані», – заявив виконавчий віцепрезидент Ритейл JYSK.

З 2018 року ритейлер запустив формат 3.0, який передбачає нове обладнання, а також зміни в дизайні – в приміщеннях стало більше світла і простору. Вже працює 8 таких магазинів. Всього з вересня 2018 року по серпень 2019 року було відкрито 13 нових магазинів, а також перебудовано 5 наявних точок продажів, 2 з яких переформатовані згідно з концептом 3.0.

Про нову стратегію

Відомий всім роздрібний ландшафт стрімко змінюється. З появою нових типів конкурентів і зміною потреб клієнтів зобов'язані змінюватися всі. Щоб досягти своїх амбітних цілей, в компанії JYSK розробили стратегію «Seamless and closer to the customer», яку планують реалізувати у 2020-22 роках. Вона зосереджена на п'яти глибоких зануреннях, найбільш важливих сьогодні для JYSK і його клієнтів.

Перше з них – активна експансія далеко за межі Європи. В одній тільки Німеччині працює 969 магазинів, у Польщі – більш як 200 і т. д. Сьогодні мережа прагне продавати меблі та декор у всіх куточках світу, що, втім, їй цілком вдається – навіть у Гренландії можна знайти 6 торгових точок ритейлера. Надалі світова експансія тільки посилиться. Останні країни відкриття JYSK – Ірландія, Кіпр і Азербайджан.

Друге – зростання продажів за допомогою поліпшеної обробки даних. Феномен Big Data змінив ринок. Нові можливості роботи з Data дозволяють JYSK розширювати свій вплив і ставати ще ближче до клієнта, а кожну пропозицію робити персоналізованою.

Третє – вигравати в битві з «горилою» і «тисячею мишей». Посилення на ринку інтернет-гіганта Amazon відчутно для всього міжнародного роздрібного ринку, тому для JYSK дуже важливо зберігати свої позиції одного зі світових лідерів у своєму сегменті. Водночас не варто скидати з рахунків дрібних підприємців, які прагнуть зайняти ту чи іншу міні-нішу.

Четверте «занурення» в компанії пов'язують з інвестуванням в ІТ. В JYSK підкреслили, що це свого роду турбота про прогрес не тільки компанії, але й всього ринку. Очевидно, що майбутнє вже настало і JYSK планує залишатися на його передовій.

П'яте – залучення та утримання талановитих фахівців. Брак якісних кадрів знайомий абсолютно будь-якій компанії, на що, в тому числі, впливає зміна поколінь. Тому заради роботи з кращими професіоналами, JYSK платить зарплати вище середньої й постійно покращує внутрішній PR.

«Щоб виграти, ми повинні зробити процес покупки легким і зручним незалежно від того, де і як клієнти хочуть їх робити. Ми повинні стати ближчими до наших клієнтів, розуміти їх, знати потреби. Саме тому наша стратегія називається: «Seamless and closer to the customer», – додали в компанії.

Про команду та орбітальну станцію

За 15 років компанія JYSK зібрала в Україні команду з 537 співробітників. «Я працюю в JYSK фактично від самого початку. За 15 років ми продали 1,2 млн подушок, а якщо скласти довжину всіх проданих матраців, то отримаємо відстань від Землі до міжнародної орбітальної станції», – сказав Євген Іваниця, кантрі менеджер JYSK в Україні.

Про експорт з України

Щотижня JYSK відвантажує 26 вантажівок з України в розподільчі центри JYSK в Польщі, Данії, Швеції та Болгарії. В одному лише в JYSK Distribution Center в польському місті Радомсько за останні 12 місяців було закуплено 537 вантажних автомобілів.

За минулий рік в Україні було закуплено товарів на суму 14 000 000 євро.

«Українська економіка зростає і якщо порівнювати експорт з Данії в Україну за перші 6 місяців 2019 року з аналогічним періодом минулого року, то я можу відзначити 5% зростання цього експорту, – заявив Рубен Медсон, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні, який також взяв участь у конференції. – Це означає, що Україна – країна можливостей. Ми раді, що оборот між нашими країнами зростає».

Про розширення логістичних можливостей

Найближчим часом в районі Великого Будапешта буде створено 9-й розподільний центр. «Ми хочемо розширити статичні та динамічні можливості компанії. Це означає, що постачання товару стане швидшим, а JYSK стане ще ближчим до клієнтів», - говорить Мікель Нільсен.

Згідно з задумом компанії, новий РЦ в Будапешті зменшить тиск на наявні розподільчі центри, зокрема, на РЦ в Польщі, з якого товари постачаються в Україну.

Щодо збільшення податкових платежів

За 2019 рік JYSK збільшив суму податкових платежів в Україні майже на 1/3. Таким чином сума склала 200 млн грн сплачених податків. Для данського бізнесу важливо довести, що чесний та надійний бізнес може бути прибутковим в Україні.

«Сьогодні в Україні працює близько 300 данських компаній й JYSK не є найбільшим інвестором з них, але ритейлер значущий в іншому сенсі, – зауважив Рубен Медсон, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні. – Одна з цих причин полягає в тому, що JYSK працює не тільки в Києві, але й в багатьох регіонах України, в той час як більшість данських підприємств працює виключно в Києві».

Про відзначення 15-річчя мережі в Україні

10 вересня компанія закрила всі магазини на один день та зібрала всіх своїх співробітників в Києві на святкову вечірку «Фестиваль фестивалів». На святкуванні виступили данські колеги, які після рішення про вхід на ринок, провели перший рік в Україні, допомагаючи налагоджувати всі процеси.

Відзначали голосно: розважальною програмою, футбольним турніром, караоке, нагородженням переможців річних змагань, фестивалем їжі та виступом Насті Каменських.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини